Gamedile.pl

#
Opis gry
Age of Empires: Definitive Edition jest odświeżoną wersją pierwszej odsłony kultowej już serii gier strategicznych czasu rzeczywistego, która powstała w niezależnym studiu deweloperskim Forgotten Empires na zlecenie firmy Microsoft, która jest właścicielem całej marki. Forgotten Empires wcześniej pracowało nad wersjami HD innych odsłon serii - ta jednak ma wprowadzać sporo zmian i nowości, co zaowocowało nazwaniem jej „definitywną”. Remaster został wydany z okazji dwudziestolecia istnienia całej serii, która debiutowała w 1997 roku, O jego powstawaniu usłyszeliśmy w czasie targów E3 2017.

Mechanika rozgrywkiPod względem mechaniki rozgrywki Age of Empires: Definitive Edition stanowi odbicie lustrzane swojego pierwowzoru, w związku z czym jesteśmy tu w stanie pokierować poczynaniami znanych z niego cywilizacji. Zawarte tu zostały również treści z dodatku Rise of Rome. Podstawą zabawy nadal jest rozbudowywanie własnej bazy oraz przygotowywanie się do starć z nieprzyjaciółmi. Te są bardzo dynamiczne i zmuszają nas do odpowiedniego zarządzania posiadanymi przez nas jednostkami.

Gra oferuje możliwość zabawy w pojedynkę, ale i przez sieciowy moduł rozgrywki wieloosobowej.

Warstwa technicznaBardzo dużo zmian w grze dosięgnęło - naturalnie rzecz biorąc - jej warstwy technicznej. Autorzy od nowa zaprojektowali oprawę graficzną w taki sposób, by spełniała współczesne standardy, zarówno pod względem jakości, jak i wspieranej rozdzielczości. Zremasterowana została cała ścieżka dźwiękowa, wliczając w to odgłosy i muzykę. Zaoferowano także nowy interfejs użytkownika, mający być bardziej intuicyjnym.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 09 października 2017.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
2+ graczy, rywalizacja, multiplayer
Wymagania sprzętowe wersji na PC

Minimalna konfiguracja

 • System operacyjny: Windows 10
 • Procesor: Intel Core 2 Duo 1.8 GHz
 • Pamięć: 4 GB RAM
 • Karta graficzna: 1 GB Intel HD
[co=Zalecana konfiguracja]
 • System operacyjny: Windows 10
 • Procesor: Intel Core i5 2.4 GHz
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Karta graficzna: 2 GB GeForce GTX 650/Radeon HD 5850
 • Podobne gry
  Gra

  Age of Empires: Definitive Edition

  Wydania gry

  już wydane
  # 19 października 2017 PC

  Wersje językowe

  PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
  PC