Gamedile.pl

#
Opis gry
Assassin's Creed: Rogue Remastered to odświeżona wersja produkcji wydanej wcześniej na PC, PS3 oraz Xbox 360. Nowa edycja zadebiutowała wyłącznie na konsolach PS4 oraz Xbox One w 2018 roku. Za przygotowanie remasteru odpowiada studio Ubisoft Sophia, a oprócz podstawowej gry otrzymujemy w zestawie również rozszerzenia The Armor of Sir Gunn i The Siege of Fort de Sable oraz pakiety dodatków Master Templar i Explorer. W tych ostatnich w ramach ciekawostki pojawił się nawet strój Bayeka z Assassin's Creed: Origins.

Produkcja dostosowana została do wyświetlania rozdzielczości 1080p - posiadacze Playstation 4 Pro oraz Xbox One X mogą ją również uruchomić w trybie 4K.

Fabuła gryPrzenosimy się do czasów tak zwanej Wojny Siedmioletniej (XVIII wiek) i przejmujemy stery nad postacią asasyna Shaya Patricka Cormaca. To bohater, który nie toleruje sposobów działania własnego bractwa, przez co dopuszcza się zdrady. Przechodzi na stronę największych wrogów asasynów, templariuszy. Od tego momentu rozpoczyna się jego polowanie na dawnych towarzyszy, które powiedzie go między innymi do Nowego Jorku i na wody Oceanu Atlantyckiego.

Rogue rozwija wątki rozpoczęte w grach Assassin's Creed III oraz Assassin's Creed IV: Black Flag - pozwala także spotkać znane z nich postacie pokroju Haythama Kenweya, Achillesa Davenporta czy Adewale.

Mechanika rozgrywkiProdukcja jest przykładem przygodowej gry akcji, w której głównego bohatera obserwujemy z perspektywy trzecioosobowej. Shay to doskonale wyszkolony zabójca, dlatego potrafi znakomicie się skradać i eliminować swoje cele z ukrycia. Gdyby jednak doszło do otwartej walki, nadal jest sobie w stanie poradzić - i to nawet z wrogiem o przewadze liczebnej. Sam gameplay pozostał taki sam, jak w pozostałych odsłonach serii, choć produkcja najwięcej czerpie ze wspomnianego Black Flag. Tutaj bowiem także otrzymujemy możliwość odbywania podróży statkiem (Morrigan). Łajba otrzymała kilka dodatków - dzięki taranowi możemy nią przebijać się przez skutą lodem powierzchnię wody, a automatyczny folgierz oraz płonący olej pomogą osiągnąć przewagę nad wrogami.

Wzorem oryginału, Assassin's Creed: Rogue Remastered nie posiada trybu multiplayer.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 27 marca 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Assassin's Creed: Rogue Remastered

Wydania gry

już wydane
# 20 marca 2018 PS4XO
# 20 marca 2018 PS4XO

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
XO
PS4