Gamedile.pl

#
Opis gry
Deweloperski debiut studia Mistwalker wspieranego przez Artoon. Pieczę na powstawaniem gry sprawował Hironobu Sakaguchi, wieloletni współtwórca serii Final Fantasy. Był to dla niego pierwszy tytuł, nad którym pracował nie dla Square Enix. Sakaguchi nie tylko doglądał Blue Dragon, ale jest odpowiedzialny również za napisanie fabuły gry. Charakterystyczną kreskę postaciom i otoczeniu zapewnił Akira Toriyama, twórca mangi Dragon Ball, z kolei ścieżkę dźwiękową gra zawdzięcza kompozytorowi Nobuo Uematsu.

Dzieło Mistwalker należy do gatunku jRPG. Zostało wydane jako exclusive wyłącznie na konsolę Xbox 360. Blue Dragon zadebiutował najpierw w Japonii w roku 2006, gdzie był sprzedawany także w zestawie ze sprzętem Microsoftu. Dopiero rok później gra stała się dostępna również dla Europejczyków. Stała się ona inspiracją do powstania mangi i anime, których fabuła jednak odbiegała od pierwowzoru.

Fabuła gryProtagonistami gry jest piątka nastoletnich bohaterów Shu, Jiro, Kluke, Zoli i Marumaro, którzy posiadają niezwykłe moce. Podróżują oni po świecie w jednym celu - pragną powstrzymać złego władcę Grand Kingdom, Nene, który za pomocą swoich magicznych zdolności próbuje przejąć władzę nad całym unierwsum.

Mechanika rozgrywkiBlue Dragon jest klasycznym reprezentantem gatunku jRPG, który czerpie garściami z produkcji tego typu, a w szczególności z serii Final Fantasy. Gra bazuje na dwóch aspektach - eksploracji bogatego, otwartego świata oraz turowych starciach z przeciwnikami. W tych drugich pojawia się jednak ciekawy element, czyli specjalne zdolności bohaterów. Jako że sami w sobie raczej nie stanowią oni specjalnego wyzwania dla popleczników Nene, mają do pomocy swoje cienie (Shadows). Każdy z bohaterów w walce posługuje się nieco innym. Shu zdaje się na smoka, Jiro minotaura, Kluke feniksa, Zola inspirowanego nietoperzem potwora, a Marumaro tygrysa szablozębnego.

W walce mamy możliwość osiągnięcia przewagi, o ile zdołamy zajść przed nią wrogów (tzw. back attack), choć oni również stosują tego typu taktyki (suprise attack). Poza stosowaniem standardowych ataków i zaklęć możemy skorzystać z opcji Charge, która polega na naładowaniu ciosu, co wiąże się ze zwiększeniem jego skuteczności, jak również czasu na jego przygotowanie i wykonanie.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 06 listopada 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego

Gry podobne do Blue Dragon

Gra

Blue Dragon

  • Platformy: 360
  • Gatunek: jRPG
  • Producenci: Mistwalker
  • Wydawcy: Microsoft Studios CDP
  • Tematy Anime, Fantasy
  • Wsparcie dla: Kompatybilność wsteczna
  • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 24 sierpnia 2007 360
# 24 sierpnia 2007 360

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
360