Darksiders (Darksiders: Wrath of War) - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Darksiders

PC360PS3
Znana także jako Darksiders: Wrath of War.
Opis gry
Darksiders to stworzona przez studio Vigil Games (jako jego debiutancki tytuł) dynamiczna gra akcji, która początkowo została wydana wyłącznie na konsole siódmej generacji (PlayStation 3 i Xbox 360), by później zadebiutować również na PC.

Główny koncept gry wyszedł od twórcy komiksów, Joe Madureiry'ego, a prace nad nim rozpoczęły się pięć lat przed jej premierą. Autorzy od początku interesowali się konceptem Czterech Jeźdźców Apokalipsy i poświęcili dwa lata na zbieranie pomysłów i tworzenie pierwszych szkiców. Dopiero potem rozpoczęli pracę nad właściwą produkcją - w trakcie procesu deweloperskiego pomagało im studio Silicon Knights, które w tamtym czasie anulowało tworzoną przez siebie grę.

Fabuła gryWarstwa fabularna gry nawiązuje do Biblii, a konkretnie do Apokalipsy św. Jana. Opowiada historię Wojny - jednego z czterech Jeźdźców Apokalipsy - oraz jego roli w przedwczesnej zagładzie świata. Po zostaniu przywołanym, by pogrążyć świat w zniszczeniu i pochylić go ku upadkowi, Wojna trafia w sam środek wielkiej potyczki między demonami i aniołami. Szybko okazuje się, że tylko on z czterech braci przybył na Ziemię - zwaśniony z obiema stronami konfliktu, w tajemniczy sposób traci swoje moce i zostaje pokonany z ręki wybrańca o imieniu Straga.

Pokonany i oszołomiony całą sytuacją, zostaje postawiony przed Sądem Najwyższym odpowiedzialnym za podtrzymywanie starożytnego sojuszu między Niebem a Piekłem, do czasu, gdy rasa ludzka sama będzie mogła stoczyć bój w Wojnie Ostatecznej. Wojna zostaje skazany na śmierć, jednak domaga się zesłania na Ziemię, by znaleźć tego, kto wezwał go na jej powierzchnię (a zatem wywołał częściową Apokalipsę), a także odzyskać swoje moce i wierzchowca.

Mechanika rozgrywkiDarksiders jest grą stawiającą na akcję w czystej postaci - walka jest w niej rzeczą absolutnie podstawową. Sprowadza się ona przede wszystkim do wykorzystywania potężnych combosów na spółkę z tak zwanymi „fatality”, czyli wykańczaniem już konających wrogów. Poza główną bronią, jaką jest ogromny miecz, jesteśmy w stanie nosić broń dodatkową - w postaci na przykład łańcucha. W trakcie walki z kolei ładujemy pasek furii, pozwalający wykonać ataki specjalne, znacznie potężniejsze i bardziej złowrogie.

Ważnym aspektem gry jest eksploracja, w której zwiedzamy zarówno ogromne otwarte tereny, jak i mniejsze zamknięte obszary, w tym metro czy kościół. W trakcie zabawy pozyskujemy nowy ekwipunek, który nie tylko pozwala nam łatwiej radzić sobie w walce, ale i otwiera dostęp do dalszych obszarów.

Warstwa technicznaOprawa wizualna gry została wykonana na bazie autorskiego silnika, jest w pełni trójwymiarowa i bogata w szczegóły. Stale stara się zachować bardzo mroczny klimat kojarzony z Apokalipsą. Wersja pecetowa, z uwagi na późniejszą premierę, doczekała się kilku usprawnień, w tym możliwości zmiany ustawień graficznych, rozdzielczości i innych aspektów czysto technicznych.

Muzyka do gry została skomponowana przez Crisa Velasco, Mike'a Reagana i Scotta Mortona. W marcu 2010 roku została wydana na osobnej płycie.

PrzyjęcieGra spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem zarówno ze strony recenzentów, jak i graczy. Przez tych pierwszych nazywana była zresztą „mroczną Zeldą”. Dobre przyjęcie spotkało się również z zadowalającą dla autorów sprzedażą - tytuł rozszedł się w nakładzie 1,2 miliona sztuk w czasie miesiąca od swojej premiery.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 04 sierpnia 2017.
PlayStation 3
funkcja wibracji DualShock 3 • HD 720p/1080i/1080p • 3 GB wymaganego miejsca na dysku

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
Wymagania sprzętowe wersji na PC

Minimalna konfiguracja

 • System operacyjny: Windows XP SP3, Vista SP1, Windows 7
 • Procesor: AMD Athlon 64 Processor 3800 2.4Ghz, Intel Pentium 4 530 3.0Ghz Processor
 • Pamięć: 1 GB (Windows XP), 2 GB (Vista / Windows 7) RAM
 • Karta graficzna: ATI Radeon X1900 lub NVIDIA GeForce 8800/GeForce GT220 z 256MB VRAM
 • Miejsce na dysku: 12 GB

Zalecana konfiguracja

 • System operacyjny: Windows XP SP3, Vista SP1, Windows 7
 • Procesor: AMD Athlon 64 X2 5200 Dual Core 2.60Ghz, Intel Core 2 Duo E6420 Dual Core 2.13Ghz
 • Pamięć: 2 GB (Windows XP), 3 GB (Vista / Windows 7) RAM
 • Karta graficzna: ATI Radeon HD 3870 lub NVIDIA GeForce GTS 240 z 256MB VRAM
 • Miejsce na dysku: 12 GB
Gra

Darksiders

 • Platformy: PC360PS3
 • Gatunek: Gra akcji» Hack & slash» TPP
 • Producenci: Vigil Games (główny)
 • Wydawcy: # THQ# CDP
 • Tematy Fantasy, Post-apokalipyczna

Wydania gry

już wydane
# 05 stycznia 2010 360PS3
# 15 stycznia 2010 360PS3
# 23 września 2010 PC
# 24 września 2010 PC

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
360
PS3