Gamedile.pl

#
Opis gry
Detroit: Become Human to stworzona wyłącznie z myślą o konsoli PlayStation 4 przygodowa gra akcji, zaprojektowana przez znane w branży studio Quantic Dream. To zasłynęło kilkoma przebojami, w tym - również ekskluzywnymi dla urządzeń marki Sony - Heavy Rain i Beyond: Two Souls.

Fabuła gryHistoria opowiedziana w Detroit: Become Human przenosi nas w daleką przyszłość, do tytułowego miasta w Stanach Zjednoczonych w stanie Michigan. W tej wizji przyszłości zaprojektowane zostały roboty, które niemal nie różnią się od ludzi - wyglądają i zachowują się tak samo, jednak nie posiadają emocji i uczuć. Z jednym wyjątkiem, Jest nim postać Kary - wyjątkowego androida, który został obdarzony uczuciami. Próbuje ona odnaleźć prawdę o sobie i zmierza do odkrycia, czemu to właśnie ona została wybrana, z jakiego powodu ona jest w stanie czuć. Co więcej, postara się odkryć, dlaczego duża część robotów zaczęła szaleć i przestała zachowywać się jak roboty, a zaczęła kraść, oszukiwać i dokonywać wandalizmów.

RozgrywkaDetroit: Become Human jest produkcją w dużym stopniu kładącą nacisk na opowiadaną historię. Akcja w niej sprowadza się zatem w głównej mierze do przemierzania rozległego świata gry, odkrywania sekretów otoczenia, wchodzenia w interakcję z innymi osobami czy robotami oraz składania do kupy warstwy fabularnej. W czasie zabawy nie kierujemy jedynie wspomnianą w opisie fabularnym Karą - jest tutaj również kilka innych postaci pierwszoplanowych, które na pewnym etapie rozgrywki będziemy kontrolować.

Ważną kwestią w grze jest system dialogów, bardzo interaktywny i rozbudowany. Na dostępne dla nas opcje dialogowe wpływ ma nie tylko wcześniejsze odkrycie kolejnych fragmentów fabuły, ale i zebrane do tej pory dowody czy postaci, z którymi już weszliśmy w interakcję. Sprawia to, że istotne staje się zaangażowanie w prowadzone śledztwo - idąc po łebkach nie będziemy mieli wielu możliwości rozmowy - a te mają znaczny wpływ na przebieg rozgrywki.

Warto wspomnieć, iż w czasie zabawy jesteśmy w stanie korzystać ze specjalnych umiejętności robota - jest on nam w stanie przeanalizować daną osobę czy przedmiot, zapewniając dodatkowe informacje, które z pewnością przydadzą nam się do ukończenia śledztwa.

Warstwa technicznaZważywszy na to, że cała produkcja została wydana wyłącznie na konsolę PlayStation 4, graczom została zaprezentowana oprawa wizualna czerpiąca pełnię możliwości z konsoli firmy Sony. Dzięki temu, przy zachowaniu w pełni płynnych animacji, zarówno modele postaci, jak i zwiedzane przez nas lokacje są tutaj dopracowane do najmniejszego detalu.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 20 czerwca 2016.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
 • #

  Detroit: Become Human pokryło się złotem

  24 kwietnia 2018
  Zakończyły się wszelkie prace nad Detroit: Become Human, o czym poinformował oficjalnie Guillaume de Fondaumiere, jeden z założycieli studia Quantic Dream. Niezagrożona jest zatem premiera produkcji, która...
 • #

  Detroit: Become Human zadrwił na Twitterze z posiadaczy Xbox...

  23 czerwca 2017
  Na oficjalnym twitterowym profilu najnowszego hitu od Quantic Dreams, czyli Detroit: Become Human, pojawił się żartobliwy tweet na temat posiadaczy konsoli od Microsoftu. Ten, jak się okazało niefortunny wpis...
 • #

  Detroit: Become Human zaprezentowane na nowym zwiastunie

  13 czerwca 2017
  Studio Sony Computer Entertainment w czasie swojej dzisiejszej konferencji w ramach targów E3 2017 pokazało światu nowy zwiastun najnowszej produkcji firmy Quantic Dream (twórców Heavy Rain) - gry akcji o...

Gry podobne do Detroit: Become Human

Gra

Detroit: Become Human

Wydania gry

już wydane
# 25 maja 2018 PS4