Gamedile.pl

#
Znana także jako Diablo 3: Reaper of Souls - Ultimate Evil Edition.
Opis gry
Diablo III: Reaper of Souls - Ultimate Evil Edition to specjalna edycja gry Diablo III oraz dodatku Reaper of Souls, która wydana została na konsolach PS3, PS4, Xbox 360 oraz Xbox One. To jedyna pudełkowa wersja, w której „niepecetowi” gracze mogli zapoznać się z rozszerzeniem. W przypadku konsol Reaper of Souls nie został bowiem wydany w formie samodzielnej, jak w przypadku PC.

Fabuła gryAkcja podstawki ukazana została w czterech aktach - toczy się ona 20 lat po wydarzeniach ukazanych w Diablo II. Historia rozpoczyna się od uderzenia tajemniczej komety w katedrę w Tristram. Rozbudza ona mroczne siły, które śmiałkom już kiedyś udało się pokonać. To pierwszy zwiastun nadchodzącego starcia z demonami, władcami piekieł Belialem i Azmodanem.

Reaper of Souls wnosi z kolei do gry dodatkowy, piąty akt. Ukazuje on Anioła Śmierci Maltaela, który chce ostatecznie zakończyć konflikt między Niebem i Piekłem. By tego dokonać, przejmuje Czarny Kamień z uwiezionymi w środku Władcami Demonów. Następnie karze on wszystkich, u których doszło do przejawów zła, lub jego zdaniem może dojść. Buduje również armię nieumarłych, która zagraża światowi Sanktuarium. Powstrzymać go może jedynie Nefalem.

Mechanika rozgrywkiDiablo III: Reaper of Souls - Ultimate Evil Edition to nadal hack & slash wypełniony po brzegi akcją. Gameplay opiera się na walce z hordami przeciwników i eliminacji coraz silniejszych bossów. Kluczem do sukcesu jest rozwój bohatera oraz odpowiedni dobór ekwipunku. Tym razem do naszej dyspozycji oddana została nowa profesja. Mowa o Krzyżowcu, którego zdolności przypominają paladyna z drugiej odsłony. To wojownik korzystający z tarcz, ciężkich zbroi oraz siły swojej wiary. Z dodatkiem do 70. poziomu podskoczył limit doświadczenia postaci, pojawił się również system Smart Drop. Dzięki niemu z przeciwników wypada mniej sprzętu, jednak jest on bardziej dopasowany do naszego wirtualnego alter ego.

Nowością jest również pojawienie się w grze nowego typu rzemieślnika, czyli mistyczki. Za odpowiednią opłatą możemy u niej wylosować nowe statystki dla broni lub zmienić jej wygląd.

W grze dostępny jest tryb multiplayer (zarówno lokalny, jak i sieciowy) dla maksymalnie czterech graczy. W przypadku takiej zabawy nie ma jednak mowy o split screenie - wszyscy bohaterowie muszą znajdować się na jednym ekranie.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 08 marca 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-4 graczy, kooperacja, single player, wspólny ekran
2-4 graczy, kooperacja, multiplayer
Podobne gry
Gra

Diablo III: Reaper of Souls - Ultimate Evil Edition

Wydania gry

już wydane
# 19 sierpnia 2014 360PS3PS4XO
# 19 sierpnia 2014 360PS3PS4XO

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
360
XO
PS3
PS4