Gamedile.pl

#

Doom VFR

PCPS4
Opis gry
Doom VFR to pierwszoosobowa strzleanka zaprojektowana przez studio id Software z myślą o goglach Wirtualnej Rzeczywistości (VR) oraz platformach PC i PlayStation 4. Bazuje na znanym wielbicielom gatunku strzelanek uniwersum, po raz pierwszy ukazując je w takiej perspektywie. Swojej pierwszej prezentacji całość doczekała się w czasie targów E3 2017.

Fabuła gryAkcja gry Doom VFR rozgrywa się tuż po wydarzeniach zaprezentowanych w grze Doom z 2016 roku, a zatem już po inwazji na marsjańską placówkę UAC. Zaprezentowane nam tu zostają losy osoby, której udało się przetrwać tę inwazję, ale jedynie w formie cyfrowej. Jej świadomość uwięziona została w maszynie, a dzięki temu jest ona w stanie wcielać się w postaci robotów znajdujących się w okolicy. Razem z nami wyruszy do walki z przybyszami z kosmosu, by zapobiec jeszcze większej ich ekspansji, a przy okazji przywrócić placówkę do pełnej jej funkcjonalności..

Mechanika rozgrywkiPodobnie, jak w przypadku całej serii, Doom VFR jest ukazaną w perspektywie pierwszoosobowej strzelanką, w której radzimy sobie z przeciwnikami w tak brutalny sposób, jak tylko możemy. To właśnie dynamiczna akcja i mnóstwo strzelania są podstawą rozgrywki. W czasie zabawy jesteśmy w stanie korzystać z kilkunastu różnych broni, radząc sobie ze zróżnicowanymi przeciwnikami.

Duża część rozgrywki sprowadza się do eksploracji kolejnych pomieszczeń i po prostu „czyszczenia” ich z istot, które się w nich ukryły. Zwiedzanie świata odbywa się w równie dynamiczny sposób, co każdy inny aspekt zabawy, a kierując postacią możemy korzystać z jej jet-packa, a także z możliwości krótkodystansowej teleportacji. Autorzy wprowadzili tutaj sporo nowych obszarów placówki UAC, dając nam jednocześnie dostęp do kilku niedostępnych wcześniej umiejętności.

Warstwa technicznaJako że Doom VFR zostało stworzone z myślą o goglach Wirtualnej Rzeczywistości (HTC Vive i PlayStation VR), oferuje zupełnie nowe podejście do rozgrywki, którą znamy z poprzednich odsłon cyklu. Z każdą rzeczą możemy tutaj fizycznie wejść w interakcję, a zwiedzanie mrocznych zakamarków świata jest jeszcze straszniejsze, niż wcześniej.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 18 października 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Doom VFR

  • Platformy: PCPS4
  • Gatunek: Strzelanka» Gra akcji
  • Producenci:
  • Wydawcy: Bethesda Softworks
  • Tematy Horror, Science fiction
  • Wsparcie dla: VR
  • Perspektywa: Pierwszoosobowa (FPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 01 grudnia 2017 PCPS4

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
PS4