Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Fallout 4 VR to stworzona z myślą o goglach Wirtualnej Rzeczywistości HTC Vive gra RPG będąca specjalną edycją produkcji wydanej w 2015 roku właśnie na wspomniane gogle. Oferuje dokładnie to, co pierwowzór za wyjątkiem tego, że w pełni obsługuje VR. Zmiany dotknęły jedynie systemy walki, craftingu i budowania - zostały one dokonane w taki sposób, by jeszcze bardziej angażować nas w te właśnie czynności.

Fabuła gryPo opis fabularny odsyłamy do karty pierwowzoru - gry Fallout 4.

Mechanika rozgrywki i nowościPod względem głównych założeń mechanicznych rozgrywka w Fallout 4 VR nie różni się znacząco od tej znanej z jej poprzedniczki. Oznacza to, że wciąż mamy tu do czynienia z typową przedstawicielką gatunku RPG osadzoną w post-apokaliptycznych realiach. Główną zmianą jest tutaj sposób poruszania się, który - ze względu na pozbycie się możliwości korzystania z wielu klawiszy i przycisków - pozwala nam na krótkodystansową teleportację. Wielkie zmiany dosięgnęły również Pip-Boy'a, który teraz stał się naszym jedynym drogowskazem i narzędziem, na przykład do wyboru poszczególnych opcji dialogowych. Poza tym spełnia również swoje poprzednie funkcje, oferując nam dostęp do statystyk czy mapy.

Warstwa technicznaPod względem technicznym gra została dostosowana do tego, by jak najbardziej umiejscawiać nas w centrum wydarzeń. Akcję obserwujemy, naturalnie rzecz biorąc, z perspektywy pierwszej osoby. W przeciwieństwie do wielu tego typu produkcji, nie są tutaj widoczne ręce bohatera, którego poczynaniami kierujemy. Zamiast nich pierwszy plan zajmują obiekty, które w danym momencie trzymamy w dłoni. Przebudowie uległ również interfejs całości, który uległ znacznym uproszczeniom, by nie odciągał naszej uwagi od bieżącej rozgrywki.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 13 listopada 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Fallout 4 VR

  • Platformy: PC
  • Gatunek: RPG
  • Producenci: Bethesda Softworks
  • Wydawcy: Bethesda Softworks
  • Tematy Post-apokalipyczna, Science fiction
  • Wsparcie dla: VR
  • Perspektywa: Pierwszoosobowa (FPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 12 grudnia 2017 PC

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC