Fallout 76 - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Fallout 76

PCPS4XO
Opis gry
Fallout 76 to kontynuacja popularnego cyklu post-apokaliptycznych gier RPG, zrywająca z konwencją do tej pory wydawanych gier z serii, stawiająca wyłącznie na rozgrywkę wieloosobową. Autorem gry jest - po raz kolejny - studio Bethesda Game Studios, któremu w pracach pomagały również inne oddziały Bethesda Softworks.

Gra swojej zapowiedzi doczekała się na targach E3 2018. Trafiła na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Początkowo całość była rozwijana zaledwie jako dodatek do Fallout 4. Całość rozrosła się jednak na tyle, że autorzy postanowili uczynić z niej pełnoprawny tytuł.

Fabuła gryW grze po raz kolejny przychodzi nam wcielić się w postać mężczyzny, który wywodzi się z Krypty 76 - jednego z ogromnych schronów przeciwatomowych, dzięki któremu wielu ludziom udało się przeżyć wojnę nuklearną w 2077 roku.

Wyżej wspomniana Krypta, w przeciwieństwie do innych, stara się realizować plan korporacji, zakładający odbudowę Stanów Zjednoczonych po 25 lat od ich zniszczenia. My wcielamy się w jednego z pionierów, którzy wychodzą na powierzchnię i starając się znaleźć miejsca idealne do ponownego zaludnienia.

Mechanika rozgrywkiFallout 76 jest grą przeznaczoną do rozgrywki sieciowej, z akcją umiejscowioną w olbrzymim otwartym świecie. Sami decydujemy, w jaki sposób potoczy się nasza zabawa - możemy nastawić się na przemierzanie kolejnych obszarów w pojedynkę, albo też we współpracy z innymi. Niezależnie od tego, którą z opcji wybierzemy, w każdym momencie możemy spotkać postać kierowaną przez innego gracza.

W czasie naszej wędrówki jesteśmy w stanie zbierać surowce - nie tylko bronie i amunicje, ale i elementy, które posłużą nam zbudowaniu własnej bazy. Ta może się stać prawdziwym centrum dowodzenia i badania nowych technologii - jest jednak również miejscem, które przyciąga spragnionych łupów i okoliczne potwory. Stawiając bazę musimy więc mieć świadomość tego, że konieczne będzie jej chronienie.

Bohatera, którego poczynaniami kierujemy w Fallout 76 tworzymy samodzielnie, dobierając jego wygląd i osobowość do swoich potrzeb. Określamy również jego umiejętności, które w czasie zabawy rozwijamy, a które bazują na systemie S.P.E.C.I.A.L.

Warstwa technicznaFallout 76 oparte zostało na tym samym silniku, co Fallout 4, ale w jego ulepszonej wersji. Dzięki zaktualizowaniu go autorom udało się osiągnąć nieco lepszy poziom graficzny, a także wprowadzić system zmiennej pogody, inny sposób renderowania i oświetlenia, a także pozwolić na wyświetlanie na ekranie jeszcze większej ilości szczegółów.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 14 czerwca 2018.
PlayStation 4
PS4 Pro Enhancedobsługa gry zdalnejfunkcja wibracji DualShock 4 • HD 720p/1080i/1080p • 55 GB wymaganego miejsca na dysku

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

brak danych
Najświeższe informacje
Wymagania sprzętowe wersji na PC

Minimalna konfiguracja

  • System operacyjny: Windows 7/8/10 (64-bit)
  • Procesor: Intel Core i7 4790 3.6 GHz/AMD Ryzen 3 1300X 3.5 GHz lub ekwiwalent
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: NVIDIA GTX 780 3GB/AMD Radeon R9 285 2GB lub ekwiwalent
  • Miejsce na dysku: 60 GB

Zalecana konfiguracja

  • System operacyjny: Windows 7/8.1/10 (64-bit)
  • Procesor: Intel Core i7-4790 3.6 GHz/AMD Ryzen 5 1500X 3.5 GHz
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: Nvidia GTX 970 4GB/AMD R9 290X 4GB
  • Miejsce na dysku: 60 GB
Gra

Fallout 76

Wydania gry

już wydane
# 14 listopada 2018 PCPS4XO
# 14 listopada 2018 PCPS4XO

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
XO
PS4