Gamedile.pl

#
Znana także jako Fallout Tactics: Brotherhood of Steel.
Opis gry
Akcja gry rozgrywa się w post-apokaliptycznym świecie, realia znane z dwóch pierwszych części Fallouta zostają ukazane z perspektywy jednej z najbardziej znanych organizacji – Bractwa Stali. Jego członkowie wykorzystują technologiczne zdobycze oraz zaawansowaną broń aby zaprowadzić ład na pustkowiach. Głównym celem bractwa w Fallout Tactics jest zebranie armii, która uczyni realnym zdobycie przedwojennych relikwii ukrytych w legendarnej krypcie Zero. W przeciwieństwie do poprzednich części, tym razem nacisk został położony na elementy taktyczne, nie na fabułę.

Gracz zaczyna jako kadet dowodzący oddziałem maksymalnie sześciu rekrutów - drużynę może skompletować wedle uznania. Warto jednak pamiętać, że nieocenieni w trakcie misji są zarówno ściągający na siebie uwagę wroga szturmowcy, czekający na swoją okazję snajperzy, sanitariusz, kierowca, saper czy złodziej. Oczywiście żołnierze mogą spełniać kilka z tych ról, stając się bardziej uniwersalni. Jako ciekawostkę warto dodać, iż do drużyny będziemy mogli dodać - prócz ludzi - także ghouli, mutantów, a nawet robota. Twórcy oddali w ręce graczy wiele rodzajów śmiercionośnego oręża, zarówno broni białej, palnej, jak i energetycznej. Możliwe jest również poruszanie się po lokacjach za pomocą Hummera czy wozu opancerzonego.

W Fallout Tactics wykorzystany został dobrze znany fanom system S.P.E.C.I.A.L., w którym gracz określa współczynniki swojej postaci tj. Siła, Percepcja, Wytrzymałość, Charyzma, Inteligencja, Zręczność i Szczęście. Ponadto dokonuje również wyboru trzech specjalizacji z takich umiejętności, jak na przykład walka wręcz, broń palna, pierwsza pomoc, kradzież, hazard czy sztuka przetrwania. Istotne są także tzw. Perki, które są niczym innym jak cechami, które wzmacniają naszą postać (czasem jakimś kosztem), pozwalając jej częściej strzelać lub szybciej osiągać kolejne rangi w Bractwie Stali.

Walka, główny aspekt rozgrywki, prowadzona może być zarówno w systemie turowym, jak i w czasie rzeczywistym, zależnie od naszego upodobania. Ponadto tryb multiplayer umożliwia rywalizację maksymalnie osiemnastu graczy jednocześnie.

Gra została w pełni zlokalizowana i zdubbingowana.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 16 kwietnia 2013.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

brak danych
brak danych
Bohaterowie gry
Gra

Fallout Tactics

Wydania gry

już wydane
# 16 marca 2001 PC
# 16 maja 2001 PC