Interplay Entertainment - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!
  • Nazwa firmy: Interplay Entertainment
  • Kraj: us Stany Zjednoczone
  • Data założenia: 1983
  • Siedziba: 16815 Von Karman Avenue
    Irvine, CA 92606
  • Numer telefonu: +1 949 5536655
  • Adres e-mail: pr@interplay.com
  • Strona www: http://www.interplay.com
Interplay Entertainment to amerykańskie studio deweloperskie zajmujące się również wydawaniem oraz licencjonowaniem gier. Zostało założone w 1983 roku pod nazwą Interplay Productions - wtedy też skupiało się, jak można się domyślić, na stronie produkcyjnej, tworząc tytuły dla bardziej znanych marek. Do tego typu gier można zaliczyć przygodówkę Barrowed Time z 1985 roku. Firma rozwijała się i stale poszerzała swój katalog, ale swojej pierwszej wyprodukowanej i wydanej przez siebie gry doczekała się dopiero w 1988 roku, kiedy to na świat przyszło Battle Chess.

Dopiero jednak w późniejszych latach całe przedsiębiorstwo zyskało prawdziwy rozgłos, przede wszystkim za sprawą wydanego w 1997 roku kultowego Fallouta. Był on przełomem dla firmy, dzięki któremu zyskała prawdziwy rozgłos. Istotne w tym wszystkim okazało się także wydanie gry Baldur's Gate w 1998 roku, które przyniosło sławę nie tylko jej autorom ze studia BioWare, ale również właśnie Interplay'owi.

Studio od 2004 roku boryka się z problemami finansowymi, które rozpoczęły się jednak dużo wcześniej, w 1998 roku. Wtedy też jego założyciele musieli zdecydować się na sprzedaż części akcji na giełdę, co na tamten czas zakończyło się sukcesem. Liczne pozwy o łamanie praw autorskich doprowadziły jednak do kolejnych problemów, z których najbardziej bolesnym okazała się całkowita utrata praw do marki Fallout (na rzecz firmy Bethesda Softworks).

Stworzone gry