Grand Theft Auto: San Andreas (GTA: San Andreas) - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Znana także jako GTA: San Andreas.
Opis gry

Informacje ogólneGrand Theft Auto: San Andreas to kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych serii gier, która wbiła się w kanon tytułów akcji przede wszystkim oferowaną swobodą w zwiedzaniu świata i wykonywaniu misji, jak również zróżnicowaniem jeżeli chodzi o wszystkie aspekty rozgrywki. Produkcja została stworzona przez Rockstar Games, mające na swoim koncie wiele przebojów. Eksperci ze studia zadbali o dubbing, w której usłyszeć można głosy gwiazd światowego formatu, wśród nich znaleźli się: Samuel L. Jackson, Ice-T, Chris Penn, Danny Dyer czy występujący jako spiker radiowy W. Axl Rose.

Bardzo udanym elementem San Andreas jest ścieżka dźwiękowa udostępniana w ramach stacji radiowych dostępnych w autach. Reprezentują one różne style muzyczne m.in. Country (K-Rose), Classic Hip Hop (Playback FM), House (SF-UR) czy Reggae (K-JAH West). Wśród granych utworów znalazły się piosenki wykonywane przez Patsy Cline, Davida Bowie, Creedence Clearwater Revival, Guns N' Roses, Ozzy'ego Osbourne'a.

Od roku 2013 mobilna wersja gry dostępna jest na urządzenia z systemem iOS i Android, a od 2014 na Windows Phone.

Fabuła gryAkcja produkcji przenosi gracza do tytułowego San Andreas - wyspy tętniącej życiem, na którą składają się trzy miasta: Los Santos, San Fierro oraz Las Venturas. Każde z nich jest odzwierciedleniem metropolii znanych ze świata rzeczywistego (kolejno jest to Los Angeles, San Francisco oraz Las Vegas). Fabuła gry rozgrywa się w latach 90. XX w. i skupia się na losach Carla „CJ” Johnsona, który po latach wraca w rodzinne strony z Liberty City na pogrzeb matki. W swojej dawnej dzielnicy zastaje jednak podupadający gang brata Sweeta - Grove Street Families. Decyduje się zostać i wspomóc bliskich w ponownym przejęciu kontroli nad Los Santos. Nie będzie to jednak łatwe, szczególnie że już pierwszego dnia bohater zostaje wrobiony przez skorumpowanych policjantów Tempenny'ego i Pulaskiego w zabójstwo. Nie mając innej możliwości zmuszony jest im pomóc.

Odbudowa rodzinnego imperium powiedzie sterującego CJem gracza poprzez wojny gangów, nielegalne wyścigi, kontakty z Triadami i liczne napady.

Silnik grySan Andreas wykorzystuje silnik 3D RenderWare autorstwa Criterion Software, który użyty przez Rockstar Games był już wcześniej przy produkcji Grand Theft Auto III i Grand Theft Auto: Vice City.

GameplayŚwiat gry jest bardzo zróżnicowany, a każde z miast żyje własnym życiem. Podczas zabawy napotkamy setki przechodniów, którzy albo obrzucą nas obelgami, albo powitają szczerym uśmiechem. Zróżnicowanie widać jednak nie tylko w spotykanych ludziach, ale również w odwiedzanych miejscach. Przyjdzie nam tu zawitać na wieś, by za chwilę przenieść się na plażę czy do bogatych dzielnic w samym centrum miasta.

Przebywać świat gry możemy na pieszo, ale autorzy oddali nam do dyspozycji dziesiątki różnych pojazdów. Oczywiście wśród nich największą popularnością cieszyć się będą samochody, aczkolwiek nie brakuje tutaj również motorów, rowerów czy motorówek oraz helikopterów. { wykonywaniem misji i wspinaniem się po szczeblach kariery możemy tutaj zadbać o siebie - chodząc na siłownię, jedząc. Nic nie stoi na przeszkodzie, by pojeździć sobie po mieście, słuchając rozmaitej muzyki w radiu. Nowością jest możliwość pływania, nieistniejąca w poprzedniej odsłonie serii.

Ważnym elementem gry jest strzelanie i walka. Nasz bohater sprawnie posługuje się pięściami, jednak ich użycie to tutaj rzadkość. Autorzy oddali mu do dyspozycji potężny arsenał różnego rodzaju broni. Korzystać możemy na przykład z karabinów maszynowych czy wyrzutni rakiet.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 10 września 2006.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

brak danych
brak danych
Najświeższe informacje

Gry podobne do Grand Theft Auto: San Andreas

Gra

Grand Theft Auto: San Andreas

  • Platformy: PCPS2XBXiOSAND
  • Gatunek: Gra akcji
  • Producenci:
  • Wydawcy:
  • Tematy Gangsterska

Wydania gry

już wydane
07 stycznia 2014 iOSAND
planowane
# 2005 PCPS2
# 2005 PCPS2XBX