Grand Theft Auto: Vice City - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry

Informacje ogólneChronologicznie piąta część cyklu Grand Thef Auto, a formalnie znajdująca się między trzecią, a San Andreas i czwartą, która została przygotowana przez czuwające nad całą serią studio Rockstar Games. Tytuł nawiązuje do serialu z lat 80. XX wieku Policjanci z Miami (ang. Miami Vice), choć fabulanie dzieło skłania się ku historii Tony'ego Montany z klasyki kina gangsterskiego - Człowieka z blizną. Gra śmiało czerpie też inspiracje z innych filmów, w tym Życia Carlita czy Kasyna. Ten trend widać również w obsadzie, głosu protagoniście użyczył bowiem Ray Liotta, odtwórca głównej roli w Chłopcach z ferajny. W dubbingu udział wzięli m.in. William Fichtner, Tom Sizemore, Dennis Hopper, Burt Reynolds, Luis Guzmán czy Philip Michael Thomas.

Stałą częścią gier z serii GTA są stacje radiowe. W przypadku Vice City, z uwagi na czasy w jakich rozgrywa się historia, twórcy postawili na największe hity z lat 80. Wśród granych utworów znalazły się I Wanna Rock, 2 Minutes to Midnight, Out of Touch czy Billie Jean. Twórcy poszli w tym wypadku o krok dalej i stworzyli fikcyjną grupę rockową Love Fist, z którą związana jest też część misji.

Fabuła gryAkcja gry rozgrywa się w tytułowym mieście Vice City w roku 1986. Tommy Vercetti jest członkiem rodziny mafijnej Forelli, jego zadaniem jest dopięcie zakupu narkotyków. Spotkanie okazuje się jednak zasadzką, w której giną dilerzy, a bohater traci zarówno pieniądze jak i towar. Głowa rodziny, Sonny Forelli, rozkazuje mu za wszelką cenę naprawić swój błąd. W tym celu Vercetti podejmuje się pracy dla największych szych w Vice City, zaczynając od ogarniętego paranoją prawnika Kena Rosenberga.

Z czasem przyjdzie mu zacząć pracować wyłącznie na siebie, wykupować lokalne biznesy oraz brać udział w najważniejszych wydarzeniach w mieście. Nie zabraknie ulicznych wyścigów, zdrad, wojen gangów, szantażowania ani zuchwałych napadów.

Silnik gryPodobnie jak GTA III, tytuł został oparty na silniku RenderWare stworzonym przez Cryterion Software.

GameplayPo ponurym Liberty City z poprzedniej części gry, twórcy postanowili przenieść graczy do słonecznego Vice City, miasta pełnego perspektyw oraz pokus. Po raz kolejny głównego bohatera obserwujemy zza pleców, a po całym obszarze poruszać możemy się zarówno pieszo, jak i z pomocą pojazdów. Ich dostępność w Vice City została zresztą mocno rozszerzono, oprócz samochodów i motorówek Tommy może także korzystać z motocykli oraz śmigłowców. Stanowczo zwiększył się również arsenał broni, które teraz otrzymały swoje alternatywy. Klasyczny kij bejsbolowy do walki w zwarciu zastąpić możemy również tasakiem, młotkiem czy kataną. Protagonistą zyskał też możliwość zmiany stroju.

Całkowitą nowością w serii jest opcja zakupowania nieruchomości i prowadzenia własnych biznesów. Część z nich wprowadza nie tylko możliwość zarobku, ale również dodatkowe zadania. Wśród dostępnych lokali znalazł się klub ze striptizem, drukarnia, czy studio filmowe tworzące pornograficzne produkcje.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 10 września 2006.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

brak danych
brak danych
Najświeższe informacje
Gra

Grand Theft Auto: Vice City

  • Platformy: PCPS2iOSAND
  • Gatunek: Gra akcji» Gra akcji» TPP
  • Producenci:
  • Wydawcy:
  • Tematy Gangsterska

Wydania gry

już wydane
05 grudnia 2012 iOS
12 grudnia 2012 AND
planowane
# 2003 PCPS2
# 2003 PCPS2