Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Znana także jako Gwent: The Witcher Card Game.
Opis gry
Gwint: Wiedźmińska gra karciana to karcianka przeznaczona do grania w online, stworzona przez polskie studio deweloperskie CD Projekt Red. Nawiązuje do uniwersum Wiedźmina stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego, a potem przeniesiona do wirtualnego świata właśnie przez wspomnianą wcześniej firmę. Sam Gwint zadebiutował w trzeciej części Wiedźmina jako mini-gra - okazało się jednak, iż fani go pokochali, często wracając do produkcji tylko po to, by w niego zagrać. Właśnie dlatego autorzy zdecydowali się stworzyć pełnoprawną grę na jego bazie.

Zamknięte beta-testy produkcji rozpoczęły się 25 października 2016 roku. Zostali do nich zaproszeni wybrani gracze, którzy zgłosili chęć zagrania na oficjalnej stronie gry.

Mechanika rozgrywkiJeżeli chodzi o model rozgrywki to rzuca on dwóch graczy na planszę, przy czym każdy z nich otrzymuje jej połowę (górną dla przeciwnika, dolną dla nas samych). Zostaje ona podzielona na trzy rzędy - walka w zwarciu, walka dystansowa oraz oblężenie. Naturalnie rzecz biorąc tylko karty o określonym typie mogą być umieszczane w każdym z tych rzędów. Rozgrywka rozpoczyna się od wylosowania dziesięciu kart z własnej talii - później w systemie turowym gracze umieszczają je na planszy. Na końcu każdej rundy następuje podliczenie punktów, bazujących na liczebności armii - zwycięzcą rundy zostaje naturalnie ten, kto posiada ich więcej. Zabawa toczy się do momentu, w którym któryś z graczy wygra dwie rundy.

Bardzo ważnym elementem rozgrywki jest zbudowanie własnej talii - wymaga to nie tylko taktycznego podejścia, ale i zdobywania kolejnych egzemplarzy poprzez wygrywanie pojedynków. Należy zwrócić uwagę na różnego rodzaju potencjalne kombinacje kart, a także wiele innych czynników, które mają wpływ na przebieg rozgrywki.

Warstwa technicznaW Gwint: Wiedźmińska gra karciana każda z kart przedstawia wizerunek postaci lub też elementów charakterystycznych dla serii Wiedźmin. Powstały tutaj interfejs użytkownika ma być jak najbardziej intuicyjny.

Całość udostępniana będzie pierwotnie w modelu biznesowym free to play z opcjonalnymi mikropłatnościami. Autorzy zadbali naturalnie o pełną polską wersję językową.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 25 listopada 2016.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

brak danych
brak danych
Najświeższe informacje
 • #

  Starter do papierowego Wiedźmin RPG udostępniony za darmo

  28 stycznia 2019
  „Wiedźmin RPG” to papierowy podręcznik, którego oryginalna wersja została stworzona przez R. Talsorian Games, autorów m.in. uniwersum Cyberpunk. Powstał on na mocy współpracy wydawnictwa z CD Projekt RED i...
 • #

  Netflix zdradza obsadę Wiedźmina

  10 października 2018
  Koniec spekulacji, plotek i kontrowersji! Wreszcie Netflix zdecydował się odsłonić karty i wyjawić, kto zagra w serialowym Wiedźminie u boku Henry'ego Cavilla. Nie ma co przedłużać, sami...
 • #

  Własna podobizna na karcie GWINTA w ramach WOŚP

  14 stycznia 2017
  Studio CD Projekt RED zdecydowało się wesprzeć działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której 25. finał odbędzie się 15 stycznia. Twórcy Wiedźmina przekazali na aukcję możliwość trafienia do...
Gra

Gwent: The Witcher Card Game

 • Platformy: PC
 • Inne nazwy: Polska Gwint: Wiedźmińska gra karciana
 • Gatunek: MMO» Karcianka
 • Producenci:
 • Wydawcy:

Wydania gry

już wydane
# 25 października 2016 PC
# 25 października 2016 PC