Gwint: Wiedźmińska gra karciana - Gwent: The Witcher Card Game - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Znana także jako Gwent: The Witcher Card Game.
Opis gry
Gwint: Wiedźmińska gra karciana to karcianka przeznaczona do grania w online, stworzona przez polskie studio deweloperskie CD Projekt Red. Nawiązuje do uniwersum Wiedźmina stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego, a potem przeniesiona do wirtualnego świata właśnie przez wspomnianą wcześniej firmę. Sam Gwint zadebiutował w trzeciej części Wiedźmina jako mini-gra - okazało się jednak, iż fani go pokochali, często wracając do produkcji tylko po to, by w niego zagrać. Właśnie dlatego autorzy zdecydowali się stworzyć pełnoprawną grę na jego bazie.

Zamknięte beta-testy produkcji rozpoczęły się 25 października 2016 roku. Zostali do nich zaproszeni wybrani gracze, którzy zgłosili chęć zagrania na oficjalnej stronie gry.

Mechanika rozgrywkiJeżeli chodzi o model rozgrywki to rzuca on dwóch graczy na planszę, przy czym każdy z nich otrzymuje jej połowę (górną dla przeciwnika, dolną dla nas samych). Zostaje ona podzielona na trzy rzędy - walka w zwarciu, walka dystansowa oraz oblężenie. Naturalnie rzecz biorąc tylko karty o określonym typie mogą być umieszczane w każdym z tych rzędów. Rozgrywka rozpoczyna się od wylosowania dziesięciu kart z własnej talii - później w systemie turowym gracze umieszczają je na planszy. Na końcu każdej rundy następuje podliczenie punktów, bazujących na liczebności armii - zwycięzcą rundy zostaje naturalnie ten, kto posiada ich więcej. Zabawa toczy się do momentu, w którym któryś z graczy wygra dwie rundy.

Bardzo ważnym elementem rozgrywki jest zbudowanie własnej talii - wymaga to nie tylko taktycznego podejścia, ale i zdobywania kolejnych egzemplarzy poprzez wygrywanie pojedynków. Należy zwrócić uwagę na różnego rodzaju potencjalne kombinacje kart, a także wiele innych czynników, które mają wpływ na przebieg rozgrywki.

Warstwa technicznaW Gwint: Wiedźmińska gra karciana każda z kart przedstawia wizerunek postaci lub też elementów charakterystycznych dla serii Wiedźmin. Powstały tutaj interfejs użytkownika ma być jak najbardziej intuicyjny.

Całość udostępniana będzie pierwotnie w modelu biznesowym free to play z opcjonalnymi mikropłatnościami. Autorzy zadbali naturalnie o pełną polską wersję językową.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 25 listopada 2016.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

brak danych
brak danych
Najświeższe informacje
 • #

  Novigrad drugim dodatkiem do Gwinta

  18 czerwca 2019
  Novigrad to nowy dodatek do karcianki Gwint, który wprowadzi powiew świeżości wraz z szóstą grywalną frakcją - Syndykatem. Rozszerzenie zadebiutuje 28.06.2019. W dodatku pojawi się przeszło 90 nowych...
 • #

  Znamy laureatów nagród Digital Dragons 2019 oraz zwycięzców ...

  29 maja 2019
  Digital Dragons 2019 - jedno z największych wydarzeń związanych z gamedevem w tej części Europy - już za nami. Konferencja przyciągnęła do Krakowa przeszło 1500 osób związanych z branżą gier. Grupa Art...
 • #

  CD Projekt RED uruchomiło zapowiadany sklep z gadżetami

  08 maja 2019
  Od razu powiem, że ceny nie należą do najniższych, ale oferta CD Projekt RED Store i tak powinna zainteresować każdego fana gier krakowskiego studia. Znajdziemy tu produkty związane z serią Wiedźmin, Cyberpunk...
Gra

Gwent: The Witcher Card Game

 • Platformy: PC
 • Inne nazwy: Polska Gwint: Wiedźmińska gra karciana
 • Gatunek: MMO» Karcianka
 • Producenci:
 • Wydawcy:

Wydania gry

już wydane
# 25 października 2016 PC
# 25 października 2016 PC