Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Znana także jako Gwent: The Witcher Card Game.
Opis gry
Gwint: Wiedźmińska gra karciana to karcianka przeznaczona do grania w online, stworzona przez polskie studio deweloperskie CD Projekt Red. Nawiązuje do uniwersum Wiedźmina stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego, a potem przeniesiona do wirtualnego świata właśnie przez wspomnianą wcześniej firmę. Sam Gwint zadebiutował w trzeciej części Wiedźmina jako mini-gra - okazało się jednak, iż fani go pokochali, często wracając do produkcji tylko po to, by w niego zagrać. Właśnie dlatego autorzy zdecydowali się stworzyć pełnoprawną grę na jego bazie.

Zamknięte beta-testy produkcji rozpoczęły się 25 października 2016 roku. Zostali do nich zaproszeni wybrani gracze, którzy zgłosili chęć zagrania na oficjalnej stronie gry.

Mechanika rozgrywkiJeżeli chodzi o model rozgrywki to rzuca on dwóch graczy na planszę, przy czym każdy z nich otrzymuje jej połowę (górną dla przeciwnika, dolną dla nas samych). Zostaje ona podzielona na trzy rzędy - walka w zwarciu, walka dystansowa oraz oblężenie. Naturalnie rzecz biorąc tylko karty o określonym typie mogą być umieszczane w każdym z tych rzędów. Rozgrywka rozpoczyna się od wylosowania dziesięciu kart z własnej talii - później w systemie turowym gracze umieszczają je na planszy. Na końcu każdej rundy następuje podliczenie punktów, bazujących na liczebności armii - zwycięzcą rundy zostaje naturalnie ten, kto posiada ich więcej. Zabawa toczy się do momentu, w którym któryś z graczy wygra dwie rundy.

Bardzo ważnym elementem rozgrywki jest zbudowanie własnej talii - wymaga to nie tylko taktycznego podejścia, ale i zdobywania kolejnych egzemplarzy poprzez wygrywanie pojedynków. Należy zwrócić uwagę na różnego rodzaju potencjalne kombinacje kart, a także wiele innych czynników, które mają wpływ na przebieg rozgrywki.

Warstwa technicznaW Gwint: Wiedźmińska gra karciana każda z kart przedstawia wizerunek postaci lub też elementów charakterystycznych dla serii Wiedźmin. Powstały tutaj interfejs użytkownika ma być jak najbardziej intuicyjny.

Całość udostępniana będzie pierwotnie w modelu biznesowym free to play z opcjonalnymi mikropłatnościami. Autorzy zadbali naturalnie o pełną polską wersję językową.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 25 listopada 2016.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

brak danych
brak danych
Najświeższe informacje
Gra

Gwent: The Witcher Card Game

  • Platformy: PC
  • Inne nazwy: Polska Gwint: Wiedźmińska gra karciana
  • Gatunek: MMO» Karcianka
  • Producenci:
  • Wydawcy:

Wydania gry

już wydane
# 25 października 2016 PC
# 25 października 2016 PC