Wiedźmin 3: Dziki Gon - The Witcher 3: Wild Hunt - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Wiedźmin 3: Dziki Gon

PCPS4XOSwitch
Znana także jako The Witcher 3: Wild Hunt.
Opis gry
Trzecia odsłona jednej z najpopularniejszych serii gier cRPG ostatnich czasów, a jednocześnie ostatnia część trylogii bazującej na prozie Andrzeja Sapkowskiego. Po raz kolejny wykonania jej podjęło się warszawskie studio CD Projekt Red, które na świecie zasłynęło właśnie dwiema poprzednimi odsłonami. Gra obecnie została zapowiedziana na 2014 rok.

Fabuła produkcji po raz kolejny przybliży nam losy tytułowego wiedźmina, Geralta. Nie można jej zdecydowanie nazwać przewidywalną i liniową zwłaszcza zważywszy na to, że skupiać się będzie na kilku głównych wątkach. Jednym z nich będzie ten dający nam szansę powstrzymania Dzikiego Gonu, który pojawił się zarówno w pierwszej, jak i drugiej odsłonie, jak również w powieściach wspomnianego wcześniej autora. W czasie odkrywania głównej fabuły gry jesteśmy w stanie podziwiać piękne przerywniki filmowe, a całość została oskryptowana w taki sposób, byśmy byli w stanie sami podejmować ważne decyzje przy jednoczesnym liczeniu się z konsekwencjami, jakie tego typu wybory mogą przynieść ze sobą. Często na przykład będziemy mogli porzucić wybraną misję (nawet z wątku głównego), co może zaważyć na dalszej rozgrywce. Również i decyzje podejmowane w trakcie wykonywania pobocznych misji mogą zmienić strukturę świata - przykładowo decydując się zostawić bezbronną wioskę w obliczu ataku potężnych potworów możemy liczyć na to, że w późniejszym okresie czasu ta po prostu się wyludni.

Oprócz misji przynależących do głównej kampanii autorzy oddali nam do dyspozycji całą masę różnego rodzaju zadań pobocznych, które wyślą nas w najbardziej odległe rejony świata gry - jaskinie, katakumby czy mroczne lasy. Opisując świat nie należy pominąć faktu, iż jest on trzydziestokrotnie większy od tego zaprezentowanego w poprzedniej odsłonie gry. Naturalnie każdy jego rejon żyje własnym życiem, a wielkość przekłada się również na ilość czasu potrzebnego na zwiedzenie go.

Od teraz jednak nie jesteśmy zmuszani do podróżowania na pieszo. Wiedźmin 3: Dziki Gon zaoferuje nam bowiem możliwość jazdy konnej oraz żeglowania, które nie tylko przydadzą się w trakcie wykonywania misji, ale również do eksploracji terenów jeszcze przez nas nieodwiedzonych (te, które już zdołaliśmy zwiedzić będzie można odwiedzić szybciej).

Bardzo duże zmiany w grze dosięgnęły systemu walki, który właściwie został zbudowany praktycznie od nowa. Od teraz na przykład Geralt jest w stanie blokować i przerywać ciosy w trakcie gdy przeciwnicy je wykonują. Sama kamera podczas pojedynków stała się jeszcze bardziej dynamiczna, co w znakomity sposób oddaje emocje płynące z walki. Dodatkowo bohater pozyskał całą masę nowych animacji (przeszło dziewięćdziesiąt), które znacznie zwiększają zakres jego ruchów.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 05 lutego 2013.
PlayStation 4
obsługa gry zdalnejfunkcja wibracji DualShock 4 • HD 720p/1080i/1080p • 50 GB wymaganego miejsca na dysku
Xbox One
ulepszone dla Xbox One X

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
Gra

The Witcher 3: Wild Hunt

  • Platformy: PCPS4XOSwitch
  • Inne nazwy: Polska Wiedźmin 3: Dziki Gon# Zaklínač 3: Divoký hon
  • Gatunek: Fabularna» cRPG» TPP
  • Producenci: CD Projekt RED (główny)
  • Wydawcy: # CD Projekt RED# CD Projekt RED
  • Tematy Fantasy
  • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 19 maja 2015 PCPS4XO
# 19 maja 2015 PCPS4XO
15 października 2019 Switch