Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Znana także jako The Witcher 3: Wild Hunt.
Opis gry
Trzecia odsłona jednej z najpopularniejszych serii gier cRPG ostatnich czasów, a jednocześnie ostatnia część trylogii bazującej na prozie Andrzeja Sapkowskiego. Po raz kolejny wykonania jej podjęło się warszawskie studio CD Projekt Red, które na świecie zasłynęło właśnie dwiema poprzednimi odsłonami. Gra obecnie została zapowiedziana na 2014 rok.

Fabuła produkcji po raz kolejny przybliży nam losy tytułowego wiedźmina, Geralta. Nie można jej zdecydowanie nazwać przewidywalną i liniową zwłaszcza zważywszy na to, że skupiać się będzie na kilku głównych wątkach. Jednym z nich będzie ten dający nam szansę powstrzymania Dzikiego Gonu, który pojawił się zarówno w pierwszej, jak i drugiej odsłonie, jak również w powieściach wspomnianego wcześniej autora. W czasie odkrywania głównej fabuły gry jesteśmy w stanie podziwiać piękne przerywniki filmowe, a całość została oskryptowana w taki sposób, byśmy byli w stanie sami podejmować ważne decyzje przy jednoczesnym liczeniu się z konsekwencjami, jakie tego typu wybory mogą przynieść ze sobą. Często na przykład będziemy mogli porzucić wybraną misję (nawet z wątku głównego), co może zaważyć na dalszej rozgrywce. Również i decyzje podejmowane w trakcie wykonywania pobocznych misji mogą zmienić strukturę świata - przykładowo decydując się zostawić bezbronną wioskę w obliczu ataku potężnych potworów możemy liczyć na to, że w późniejszym okresie czasu ta po prostu się wyludni.

Oprócz misji przynależących do głównej kampanii autorzy oddali nam do dyspozycji całą masę różnego rodzaju zadań pobocznych, które wyślą nas w najbardziej odległe rejony świata gry - jaskinie, katakumby czy mroczne lasy. Opisując świat nie należy pominąć faktu, iż jest on trzydziestokrotnie większy od tego zaprezentowanego w poprzedniej odsłonie gry. Naturalnie każdy jego rejon żyje własnym życiem, a wielkość przekłada się również na ilość czasu potrzebnego na zwiedzenie go.

Od teraz jednak nie jesteśmy zmuszani do podróżowania na pieszo. Wiedźmin 3: Dziki Gon zaoferuje nam bowiem możliwość jazdy konnej oraz żeglowania, które nie tylko przydadzą się w trakcie wykonywania misji, ale również do eksploracji terenów jeszcze przez nas nieodwiedzonych (te, które już zdołaliśmy zwiedzić będzie można odwiedzić szybciej).

Bardzo duże zmiany w grze dosięgnęły systemu walki, który właściwie został zbudowany praktycznie od nowa. Od teraz na przykład Geralt jest w stanie blokować i przerywać ciosy w trakcie gdy przeciwnicy je wykonują. Sama kamera podczas pojedynków stała się jeszcze bardziej dynamiczna, co w znakomity sposób oddaje emocje płynące z walki. Dodatkowo bohater pozyskał całą masę nowych animacji (przeszło dziewięćdziesiąt), które znacznie zwiększają zakres jego ruchów.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 05 lutego 2013.
PlayStation 4
obsługa gry zdalnejfunkcja wibracji DualShock 4 • HD 720p/1080i/1080p • 50 GB wymaganego miejsca na dysku

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
 • #

  Wiedźmin 3: CD Projekt RED oskarżone o naruszenie praw autor...

  11 kwietnia 2019
  CD Projekt RED nie ma łatwego życia, popularność cyklu Wiedźmin sprawiła, że nie tylko Andrzej Sapkowski upomina się o swoje. Chorwacki kompozytor Elvis Stanić zarzucił deweloperom bezprawne wykorzystanie jego...
 • #

  CD Projekt RED otworzy swój własny sklep

  02 kwietnia 2019
  Jakiś czas temu firma CD Projekt RED za pomocą ankiety próbowała dowiedzieć się, co gracze sądzą o powstaniu ewentualnego sklepu oraz czego by w nim oczekiwali. To sondowanie rynku musiało przekonać studio do...
 • #

  Starter do papierowego Wiedźmin RPG udostępniony za darmo

  28 stycznia 2019
  „Wiedźmin RPG” to papierowy podręcznik, którego oryginalna wersja została stworzona przez R. Talsorian Games, autorów m.in. uniwersum Cyberpunk. Powstał on na mocy współpracy wydawnictwa z CD Projekt RED i...
Gra

The Witcher 3: Wild Hunt

 • Platformy: PCPS4XO
 • Inne nazwy: Polska Wiedźmin 3: Dziki Gon# Zaklínač 3: Divoký hon
 • Gatunek: Fabularna» cRPG» TPP
 • Producenci: CD Projekt RED (główny)
 • Wydawcy: CD Projekt RED CD Projekt RED
 • Tematy Fantasy
 • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
 • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 19 maja 2015 PCPS4XO
# 19 maja 2015 PCPS4XO