Kane & Lynch: Dead Men - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Kane & Lynch: Dead Men to gra akcji, w której mamy okazję prześledzić krwawą i chaotyczną historię dwóch mężczyzn: eks-najemnika o mocno nadszarpniętej reputacji, tytułowego Kane'a, oraz psychopatycznego brutala (również znanego z tytułu) - Lyncha. Niepewne partnerstwo tych dwóch skrajnie różnych, a jednocześnie bardzo zbliżonych do siebie (nieświadomie) postaci gwarantuje godziny nietuzinkowej zabawy.

Nasze zadanie w grze polega na kierowaniu dwóch powyższych nieszczęśników oraz często współpracującymi z nimi najemników (wynajętymi na ich własne życzenie) i wykonywaniu zleconych przez dowództwo zadań, które wymagają od nas dużo zręczności i umiejętności pracowania zarówno w grupach (nawet ośmioosobowych), jak i w pojedynkę. Warto wspomnieć o wysokiej Sztucznej Inteligencji, jaką dysponują nasi sojusznicy: w grze tej nie musimy osłaniać ich przez większość rozgrywki czy po prostu radzić sobie samemu. Tutaj bowiem nasi najemnicy myślą samodzielnie, potrafią unikać ataków przeciwnika (przez chowanie się za większymi rzeczami) oraz samodzielnie atakować, oczywiście wyłącznie na nasz rozkaz (chyba, iż przeciwnik pierwszy otworzy na nas ogień). Należy powiedzieć, iż jakość naszej rozgrywki w dużym stopniu zależy od umiejętności i doświadczenia członków naszej drużyny. W Kane & Lynch: Dead Men dużą rolę odgrywa również zaufanie, jakim darzą naszych bohaterów ich najemnicy. Jest to rzecz kluczowa, w wielu przypadkach niemal niezbędna. Bywa bowiem tak, iż zostaniemy bez broni (tutaj udźwig nie jest nieograniczony) i będziemy zmuszeni pożyczyć jedną od kolegi - przy braku zaufania graniczy to z cudem, a zwykle kończy się naszą śmiercią (z ręki wroga naturalnie). Zaufanie wpływa również na wydawane przez nas rozkazy: ufający nam żołnierz to skarb (w dodatku posłuszny skarb).

Bardzo realistycznie i innowacyjnie zostało rozwiązane kilka spraw technicznych. Na tym polu dobrze spisuje się system zniszczeń: tutaj nic nie jest niezniszczalne. Trafiony wieloma pociskami filar zaczyna się kruszyć, a drewniany stół pod naporem ognia załamuje się. Także żywe przeszkody zostały skonstruowane w bardzo realistyczny sposób: nie możemy na przykład w prosty sposób obejść tłumu ludzi (przeskoczyć go czy przeniknąć) - musimy znaleźć sposób na wystraszenie gawiedzi, która następnie schowa się w kącie i udostępni nam dalszą drogę.

Bardzo ciekawie został rozwiązany tryb multiplayer, który polega tutaj na kooperacji. Możemy grać z przyjacielem kierującym drugą postacią, przy czym rozwiązanie to bardzo dobrze sprawdza się w sieci. W tym wypadku możliwa jest również komunikacja między graczami co czyni grę bardziej ciekawą i wciągającą.

W Kane & Lynch: Dead Men zupełnie wyeliminowano zwykle występujący w tego typu grach pasek zdrowia. Tutaj nadszarpnięcie naszego życia ukazywane jest w bardzo oryginalny sposób: gdy na przykład jesteśmy poważnie ranni, ekran przybiera kolor czerwony. Bywa również tak, iż nawiedzą nas dziwne wizje w przeszłości: w takich przypadkach najlepiej oddalić się w bezpieczne miejsce w celu regeneracji nadszarpniętego zdrowia.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 19 grudnia 2007.
Xbox 360
Dolby Digitalwłasne ścieżki dźwiękowetylko 60Hzkomunikacja głosowarankingi • HDTV 720p/1080i/1080p • 60 KB na zapis gry

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, kooperacja, single player, wspólny ekran
4-8 graczy, kooperacja, multiplayer
Gra

Kane & Lynch: Dead Men

  • Platformy: PC360PS3
  • Gatunek: Gra akcji» Strzelanka
  • Producenci: IO Interactive (główny)
  • Wydawcy: # Eidos Interactive# Cenega
  • Tematy Gangsterska
  • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 14 listopada 2007 360PS3
# 20 listopada 2007 PC
# 27 listopada 2007 360
# 30 listopada 2007 PS3
# 14 grudnia 2007 PC