50 Cent: Blood on the Sand - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
50 Cent: Blood on the Sand to druga część cyklu sygnowanego pseudonimem popularnego rapera, 50 Centa. Choć przynależy do tej samej serii, nie stanowi bezpośredniej kontynuacji gry 50 Cent: Bulletproof. Gra powstała w Swordfish Studios z myślą o konsolach siódmej generacji - PlayStation 3 i Xbox 360.

Początkowo całość miała zostać wydana przez studio Vivendi - z uwagi na jego połączenie z Activision, projekt został przez nie porzucony. Pieczę nad wydaniem produktu przejęło THQ.

Fabuła gry50 Cent: Blood on the Sand skupia się na postaci tytułowego bohatera, który po zakończonym koncercie zamykającym jego trasę zostaje oszukany - nie otrzymuje obiecanych wcześniej pieniędzy. Zamiast tego zostaje mu jednak zaproponowana wykonana z diamentu czaszka. Artysta przystaje na tę propozycję, jednak podczas opuszczania miasta zostaje napadnięty i okradziony. Razem z G-Unit wyrusza z misją mającą na celu odzyskanie skradzionego przedmiotu.

Mechanika rozgrywkiTytuł jest typowym przedstawicielem gatunku gier akcji i w wielu aspektach przypomina inne produkty właśnie tego typu. Rozgrywkę obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, a ważnym jej elementem jest korzystanie z systemu osłon, który pozwala na wyrwanie niektórych elementów i używanie ich jako tarczy. Autorzy zaoferowali również opcję spowolnienia czasu, tutaj zwaną „Gangsta Fire”.

50 Cent: Blood on the Sand to zatem trzecioosobowa strzelanka, w której realizacja kolejnych zadań sprowadza się przede wszystkim do likwidacji przeciwników, a przy okazji również i całego ich otoczenia.

Warstwa techniczna50 Cent: Blood on the Sand powstało w oparciu o silnik Unreal Engine 3 autorstwa firmy Epic Games, co zagwarantowało jej bogatą w szczegóły oprawę graficzną, nieodstającą od tej zaprezentowanej w wysokobudżetowych produkcjach. Całość została również okraszona charakterystycznymi dla amerykańskiego rapera i G-Unit utworami muzycznymi, w tym również takimi powstałymi z myślą o grze i nieprezentowanymi nigdzie indziej.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 22 marca 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
1-4 graczy, kooperacja, multiplayer
Gra

50 Cent: Blood on the Sand

  • Platformy: 360PS3
  • Gatunek: Gra akcji» Strzelanka
  • Producenci: Swordfish Studios
  • Wydawcy: # THQ# CDP
  • Tematy Gangsterska
  • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 20 lutego 2009 360PS3
# 26 lutego 2009 360PS3