Army of Two: The 40th Day - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Army of Two: The 40th Day to bezpośrednia kontynuacja strzelanki stworzonej przez studio Electronic Arts (a konkretnie - jego francuski zespół z siedzibą w Montrealu). Podobnie jak jej pierwowzór, skupia się przede wszystkim na dwuosobowej rozgrywce kooperacyjnej i współpracy między dwoma najemnikami.

Fabuła gryArmy of Two: The 40th Day podąża za losami Elliota Salema i Tysona Riosa, którym wspólnie udało się założyć prywatną organizację militarną (Trans World Operations - T.W.O.). W celach służbowych mężczyźni wybierają się do Szanghaju, który jest terroryzowany przez potężną grupę kryminalistów. Ich, a jednocześnie naszym zadaniem będzie powstrzymanie jej.

Mechanika rozgrywkiPodobnie jak w przypadku pierwowzoru, mechanika zabawy skupia się tutaj na współpracy między dwójką głównych bohaterów, przy czym rolę drugiego gracza może przejąć Sztuczna Inteligencja. Autorzy postanowili nam oddać nam większą swobodę w doborze sposobu przechodzenia każdej z misji. Te mają różne cele główne i poboczne, a ich realizacja jest konieczna do posuwania naprzód fabuły.

Większy nacisk położono tutaj na personalizację broni - każda ich część może być ulepszona, jak również włożona w inną broń celem zmiany jej statystyk (ale też wyglądu). Dodatkowo sami bohaterowie dysponują wieloma nowymi umiejętnościami, które dodatkowo zwiększają ich efektywność na polu bitwy.

Warstwa technicznaPod względem technicznym gra nie odbiega od standardów wytyczonych przez pierwszą odsłonę cyklu. Mamy tu do czynienia z produkcją bazującą na silniku Frostbite 2, zapewniającym dużą ilość detali i płynność zabawy. Oprawę muzyczną tytułu skomponował Tyler Bates.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 07 marca 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, kooperacja, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Army of Two: The 40th Day

Wydania gry

już wydane
# 12 stycznia 2010 PSP
# 12 stycznia 2010 PSP360PS3
# 15 stycznia 2010 360PS3

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
360
PS3
PSP