Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Metal Gear Solid V: The Phantom Pain to trzecioosobowa gra akcji opracowana przez Kojima Productions z myślą o konsolach stacjonarnych i komputerach osobistych. Jest dziesiątą z kolei grą przynależącą do cyklu Metal Gear, aczkolwiek piątą główną. Prologiem do gry była mniejsza produkcja, Ground Zeroes, wydana w marcu 2014 roku.

Wydarzenia w grze stanowią kontynuację prologu zamieszczonego w wyżej wspomnianym tytule. Po dziewięcioletniej śpiączce, w którą główny bohater wpadł po zniszczeniu Bazy-Matki, Big Boss budzi się bez lewej ręki, w ogromnym bólu spowodowanym zanikiem mięśni całego świata. W czasie przebywania w szpitalu Snake, pomimo swojego poważnego stanu, zostaje zmuszony do ucieczki, w której pomaga mu zabandażowany mężczyzna o imieniu Ishmael. W końcu bohater zostaje uratowany przez jednego ze swoich przyjaciół, Revolver Ocelota. Ten zabiera go do Afganistanu z misją odnalezienia Kazuhiry Millera. Po jego uratowaniu Big Boss, Ocelot oraz Miller tworzą nowe ugrupowanie o nazwie „Diamond Dogs”. To właśnie wokół niego rozgrywa się akcja w tej grze.

Jeżeli chodzi o model rozgrywki to mamy tu do czynienia z dokładnie tym samym, co w Ground Zeroes. Rozgrywamy zatem pojedyncze misje, przemierzając otwarte tereny z dużą swobodę. Sami wybieramy, w jaki sposób poradzimy sobie z ich przejściem - czy wybierzemy skradankową formę, czy też postawimy na otwarty szturm. To jednak ten pierwszy sposób jest tutaj zalecany - gdy tylko gracz zostanie wykryty, gra wkracza w specjalny status, w którym czas zostaje spowolniony, a my jesteśmy w stanie w łatwiejszy sposób wyeliminować zagrożenie. Gdy jednak nam to się nie uda, rozpoczną się poszukiwania, a wszyscy strażnicy będą świadomi naszej obecności.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain jest pierwszą grą z serii napędzaną silnikiem FOX Engine. Dzięki niemu mamy tu do czynienia z piękną oprawą graficzną oraz bardzo realistycznym systemem fizyki.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 28 czerwca 2015.
PlayStation 4
obsługa gry zdalnejfunkcja wibracji DualShock 4 • HD 480p/720p/1080i/1080p • 27 GB wymaganego miejsca na dysku
Xbox One
obsługa gry zdalnejfunkcja wibracji DualShock 4

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

brak danych

Gry podobne do Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Gra

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

  • Platformy: PC360PS3PS4XO
  • Gatunek: Gra akcji» Skradanka» TPP
  • Producenci: Kojima Productions (główny)
  • Wydawcy: # Konami# CDP
  • Tematy Szpiegowska
  • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 01 września 2015 PC360PS3PS4XO
# 01 września 2015 PC360PS3PS4XO