Gamedile.pl

#
Opis gry
Monster Hunter Stories to wydany wyłącznie na łamach konsolki Nintendo 3DS spin-off popularnej serii gier akcji, chylący się bardziej ku gatunkowi jRPG, aniżeli temu znanemu z pierwowzoru. Całość powstała z myślą o młodszych odbiorcach - na początku trafiła do Japonii, w październiku 2016 roku. Rok później zadebiutowała na Zachodzie.

Mechanika rozgrywkiW Monster Hunter Stories wcielamy się w postać tak zwanego Ridera, który jest w stanie nawiązywać relacje z potworami zamieszkującymi świat gry.

Jedną z głównych części gry jest eksploracja, w której przemierzamy bardzo rozległy świat, wykonując kolejne misje główne i poboczne, a w międzyczasie napotykając na zamieszkujące go potwory - te możemy wcielać do własnej drużyny, robiąc użytek z ich unikalnych umiejętności i atrybutów. Warunkiem jest pozyskanie jajka reprezentującego dany gatunek potwora - ten zależy od miejsca, w którym odnajdziemy dane jajko. Po raz pierwszy w historii serii starcia mają tu charakter turowy. Odbywają się one na specjalnie do tego przygotowanych arenach, na wzór klasycznych przedstawicielek gatunku jRPG

Całość wspiera możliwość gry multiplayer, w której toczymy zmagania z przeciwnikami czy to lokalnie, poprzez wykorzystanie funkcjonalności StreetPass, czy też w całości przez Internet.

Warstwa technicznaRazem z samą grą do sprzedaży trafiły figurki amiibo (w dniu premiery - trzy), których wykorzystanie gwarantuje nam dostęp do dodatkowych treści. Całość wykonana została w bardzo kolorowym stylu, z uwagi na co uważana jest za najbardziej przystępną dla najmłodszych część serii.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 02 września 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
1-2 graczy, rywalizacja, multiplayer
Gra

Monster Hunter Stories

  • Platformy: 3DS
  • Gatunek: RPG
  • Producenci:
  • Wydawcy: Nintendo

Wydania gry

już wydane
# 08 października 2016 3DS
# 08 września 2017 3DS
# 08 września 2017 3DS

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
3DS