Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Assassin’s Creed Odyssey z największą mapą w historii serii

Jej większość zajmie jednak woda.
napisał Krzysiek Kałuziński, 23 czerwca 2018 o 10:11|
Assassin's Creed Odyssey zadebiutuje na rynku już 5 października, wybierając się na PC, Playstation 4 oraz Xbox One. Tym razem przeniesiemy się z Egiptu do Grecji. Scott Phillips z Ubisoftu rozjaśnił nieco sytuację mapy świata, która ma być największą w historii całego cyklu.

To jest największa mapa. Największa mapa, jaką kiedykolwiek stworzyliśmy. Jest duże morze, ponieważ przywróciliśmy nawigację morską. Jest znacznie więcej obszarów, które można odkrywać na lądzie i na wodzie. To ogromna lokacja przepełniona zawartością, miejscami oraz ludźmi do odkrywania, historią do przeżycia, a także zadaniami do ukończenia” - skomentował Philips w wywiadzie udzielonym serwisowi GamingBolt.Ważną rolę odegra w grze nasz statek, czyli Adrestia. Będzie on pełnił podobną funkcję, co Mother Base z Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Nie tylko będziemy mogli poruszać się nim i go ulepszać, lecz również ściągać na jego pokład załogę m.in. poprzez ogłuszanie wrogów i porywanie ich.

Przypominamy też, że tym razem otrzymamy możliwość wyboru głównego bohatera. Podobnie jak w Syndicate, będziemy mogli wcielić się w skórę mężczyzny (Alexios) i kobiety (Kassandra). Wybór nie wpłynie na fabułę. Kanoniczną protagonistką będzie jednak Kassandra, która pojawi się w powieści. Jej angielskie wydanie zadebiutuje 1 listopada.