Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

CD Projekt w maju obchodzi 25-lecie istnienia

To już ćwierć wieku!
napisał Krzysiek Kałuziński, 02 maja 2019 o 12:46|
W maju grupie kapitałowej CD Projekt stuknie równe 25 lat istnienia, umiejętność tak długiego utrzymania się na rynku z pewnością robi wrażenie. Szczególnie że CD Projekt wciąż się rozwija pod różnymi względami. Do grupy należą przecież CD Projekt RED (seria Wiedźmin, Cyberpunk 2077) oraz platforma sprzedażowa GOG.com.

Z okazji ćwierćwiecza marki Radek Grabowski pochwalił się na Twitterze dawnymi reklamami CD Projekt, które zamieszczane były na łamach Secret Service, Świata Gier Komputerowych i Top Secret. W obecnych czasach wyglądają one nieco zabawnie, nie zmienia to faktu, że firma miała ogromny wkład w rodzimą branżę sprzedaży gier. Ba! Jako pierwsza oferowała polskie okładki oraz instrukcje.Jako redakcja pragniemy pogratulować CD Projekt wytrwałości i życzymy dalszych sukcesów. Mamy też nadzieję, że grupa w odpowiedni sposób będzie celebrować tę okrągłą rocznicę, może i gracze na tym zyskają?

PS. Czy wiedzieliście, skąd wzięła się nazwa firmy? Oczywiście od kompaktów CD, które w czasach założenia CD Projekt zaczynały być szerzej używane jako nośnik danych.