Gamedile.pl

Chernobylite nową produkcją The Farm 51

Znów będziemy się bać, ale tym razem w Czarnobylu.
napisał Krzysiek Kałuziński, 28 kwietnia 2018 o 10:46|
Twórcy dreszczowca Get Even ponownie spróbują wywołać u nas poczucie grozy, tym razem ekipa The Farm 51 zabierze nas jednak na Ukrainę w ramach nowej produkcji Chernolite. Jak wskazuje nazwa, terenem działania, będzie miasto wyludnione przez wybuch reaktora jądrowego z 1986 roku.

O samej grze wiadomo na razie bardzo niewiele, choć na pewno będzie ona należała do gatunku survival horror. Oto co o swoim dziele mówi producent:

26 kwietnia o godzinie 1:23 czasu ukraińskiego. Właśnie w tym dniu i tym czasie rozpoczęła się katastrofa jądrowa w Czarnobylu. Stopiony rdzeń reaktora nr 4 zmieszany z innymi substancjami chemicznymi tworzy wysoce radioaktywny materiał, który nie istniał nigdzie indziej na świecie.
A my opowiemy historię Czarnobyla: spisek, horror, survival, miłość i obsesja w formie gry wideo.


Na jaki realizm możemy liczyć w Chernolite?


Warto wspomnieć, że członkom The Farm 51 tematyka nie jest obca, gdyż już wcześniej stworzyli oni tytuł Chernobyl VR Project. Pozycja pozwala odwiedzić Czarnobyl oraz Prypeć, dzięki wykorzystaniu technologii wirtualnej rzeczywistości. Zespół zresztą sam również był w strefie wykluczenia i zamierza w Chernolite odtworzyć miasto poprzez skanowanie 3D.

Całość napędzana będzie przez Unreal Engine 4.