Gamedile.pl

Detroit: Become Human pokryło się złotem

Dzisiaj pojawi się demo produkcji.
napisał Krzysiek Kałuziński, 24 kwietnia 2018 o 12:07| #Quantic Dream
Zakończyły się wszelkie prace nad Detroit: Become Human, o czym poinformował oficjalnie Guillaume de Fondaumiere, jeden z założycieli studia Quantic Dream. Niezagrożona jest zatem premiera produkcji, która została wyznaczona na 25 maja. Obecnie gra zmierza już do tłoczni.Gracze mają jednak możliwość wcześniejszego przetestowania pozycji, a przede wszystkim zmierzenia się z jej moralnymi dylematami. Już dzisiaj na PS Store pojawiła się bowiem wersja demo, w której rozegrać możemy pierwszą misję, zatytułowaną Hostage. Wcielimy się w niej w postać androida Connora, który pełni rolę negocjatora pertraktującego z kryminalistami przetrzymującymi zakładników. Całość można już rozegrać w pełnej polskiej wersji.

Quantic Dream ma jednak nadal pełne ręce roboty i to w związku z procesem sądowym, które studio samo wytyczyło. W roli pozwanych występują dzienniki Le Monde i Mediapart oraz magazyn Canard PC rodem z Francji. Wszystko przez informacje, jakie pojawiły się na ich łamach, a opisujące rzekomo toksyczną atmosferę pracy, jak również seksistowskie oraz rasistowskie zachowania w firmie. O warunkach opowiadać mieli byli pracownicy studia. Zespół oczywiście zaprzecza tym doniesieniom.

William Audureau z Le Monde zarzeka się jednak, iż „artykuł został napisany szczerze, na podstawie dobrze udokumentowanego, starannego śledztwa, z poszanowaniem zasady, że obie strony muszą zostać wysłuchane”. Na wynik tego sporu przyjdzie nam jednak jeszcze poczekać.