Gamedile.pl

W sierpniu na rynku europejskim pojawi się podręcznik Wiedźmin RPG

W najgorszym wypadku polską edycję ujrzymy za rok.
napisał Krzysiek Kałuziński, 06 lipca 2018 o 20:01|
Jak poinformowali przedstawiciele wydawnictwa R. Talsorian Games, zakończone zostały prace nad podręcznikiem The Wicher The Role-Playing Game. Wersja fizyczna papierowego RPG będzie w pierwszej kolejności dostępna dla uczestników Gen-conu (zaczyna się 2. sierpnia, kończy 5.)

.

Dopiero po tym evencie możliwy będzie również zakup cyfrowej wersji poprzez serwis DriveThruRPG. Warto wspomnieć , że wydawnictwo jest także właścicielem praw do uniwersum CyberPunk. To z jego mechaniki korzystać będzie podrecznik Wiedźmin RPG, a dokładniej systemu Fusion.

W grze będziemy mogli wcielić się w reprezentanta jednej z czterech ras (ludzie, elfy, krasnoludy, wiedźmini). Skorzystamy również ze znanych z powieści Andrzeja Sapkowskiego czarów i rytuałów. Podręcznik ma jednak głównie iść z duchem cyklu od CD Projekt RED.

Polskim wydawcą jest Copernicus Corporation, który podejmie się wyzwania przetłumaczenia dzieła. Firma przewiduje, że nie zajmie to dłużej niż 12 miesięcy.

Wiedźmin RPG nie jest pierwszą próbą przeniesienia uniwersum do podręcznika. Przy okazji premiery filmu został również wydany Wiedźmin Gra Wyobraźni.