Gamedile.pl

#
Opis gry
Ni no Kuni II: Revenant Kingdom to druga odsłona niezwykle popularnego, a zarazem ciepło przyjętego jRPG-a, który swoją premierę miał w 2013 roku. Umiejscowiona dokładnie w tym samym świecie, prezentuje świeżą historię w niemal identycznej stylistyce. Całość została zaprojektowana przez studio Level 5, które na swoim koncie posiada już wiele produkcji właśnie z tego gatunku. Przy procesie deweloperskim pomagało mu Studio Ghibli, a pieczę wydawcy przejęło Bandai Namco Entertainment.

Fabuła gryOpowiedziana w grze historia prezentuje nam losy Evana Pettiwhiskera Tildruma - bardzo młodego króla, który został niesłusznie wygnany ze swojego królestwa przez jego mieszkańców. Tuż po jego odejściu nad królestwem zaczynają się rozpościerać ciemne chmury - nastały mroczne dla niego czasy, przez które nie ma go kto poprowadzić. W magicznym świecie w tajemniczych okolicznościach zjawia się jednak Roland - tuż po spotkaniu króla postanawia pomóc mu w odzyskaniu jego pozycji, a także (a może przede wszystkim) w uratowaniu świata przed zgubą.

Mechanika rozgrywkiChoć trzon rozgrywki w Ni no Kuni II: Revenant Kingdom pozostał niezmieniony w stosunku do poprzedniej jego odsłony, znalazło się tutaj miejsce na nowości. Cała zabawa nadal polega przede wszystkim na eksploracji, rozmawianiu z napotykanymi postaciami oraz toczeniu pojedynków z wrogami, którzy stają na naszej drodze. Ten ostatni element, walka, doczekał się przeniesienia do czasu rzeczywistego - w związku z tym potyczki mają teraz znacznie bardziej dynamiczny charakter.

Nadal kierujemy poczynaniami drużyny ludzi (którą stopniowo powiększamy), a pomiędzy jej członkami możemy się w dowolnym momencie przełączać. Jest to przydatne, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że każdy z nich dysponuje własnymi unikalnymi umiejętnościami i w przydaje się w nieco innych okolicznościach.

Warstwa technicznaPod względem technicznym całość prezentuje wysoki poziom, oferując oprawę graficzną stworzoną na bazie technologii cel-shading. Za jej sprawą tytuł do złudzenia przypomina anime. Duży wpływ na klimat i otoczkę gry ma oprawa dźwiękowa o bardzo podniosłym charakterze, wpasowująca się w konwencję całej produkcji.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 16 sierpnia 2017.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego

Gry podobne do Ni no Kuni II: Revenant Kingdom

Gra

Ni no Kuni II: Revenant Kingdom

  • Platformy: PCPS4
  • Inne nazwy: [lang=de]Ni no Kuni II: Schicksal eines K
  • Gatunek: jRPG» Turowa
  • Producenci:
  • Wydawcy:
  • Tematy Anime, Fantasy
  • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 23 marca 2018 PCPS4

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PS4
PC