Gamedile.pl

#
Opis gry

Informacje ogólneTales of Zestiria jest kolejną odsłoną produkowanych przez studio Bandai Namco gier jRPG, które od lat cieszą wielbicieli gatunków. Jest to piętnasty tytuł z cyklu, świętujący dwudziestolecie jego istnienia. Zapowiedziany został w czasie streamu zorganizowanego właśnie z okazji XX-lecia serii. Choć całość została stworzona przez wspomniany wyżej koncern, przygotowaniem przerywników filmowych zajęło się po raz kolejny studio Ufotable Inc.

Fabuła gryAkcja produkcji przenosi nas do krainy Green Wood, gdzie mamy okazję zapoznać się z nowymi postaciami, świeżą fabułą oraz lokacjami, których wcześniej nie byliśmy w stanie odwiedzić. Co ciekawe, historia opowiedziana w grze odchodzi od hybrydowego podejścia do świata fantasy (połączonego z nutką sci-fi) i stawia na bardziej tradycyjne fantasy, ze smokami na pierwszym planie.

Wersja na PCW przeciwieństwie do poprzednich odsłon cyklu, Tales of Zestiria wraz ze swoją premierą pojawiła się na łamach komputerów osobistych (a konkretnie - w ramach platformy Steam). Ci, którzy zdecydowali się zamówić ją przedpremierowo otrzymali za darmo pecetowy port HD klasyka Tales of Symphonia, w oryginale wydanego na konsoli GameCube.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 04 października 2015.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

brak danych
brak danych
Gra

Tales of Zestiria

Wydania gry

już wydane
# 22 stycznia 2015 PS3
# 16 października 2015 PS3PS4
# 16 października 2015 PC
# 20 października 2015 PS3PS4