Gamedile.pl

#
Opis gry
Project Cars 2 to druga odsłona rozpoczętego w 2015 roku przez studio Slightly Mad (znanego między innymi z takich gier, jak Need for Speed: Shift czy Test Drive: Ferrari Racing Legends) cyklu gier wyścigowych tworzonych z myślą o komputerach osobistych i konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One.

Nowości i mechanika rozgrywkiProject Cars 2 oferuje jeszcze większą różnorodność, jeżeli chodzi o oferowane auta. Do wyboru mamy zarówno samochody przeznaczone typowo do wyścigów rajdowych, jak i ultranowoczesne prototypy czy bardziej „egzotyczne” pojazdy. Sami określamy to, za kierownicą którego przyjdzie nam zasiąść. Większość aut jest w pełni licencjonowanych, oznaczonych logami popularnych marek. W sumie w grze znalazło się miejsce na przeszło 170 pojazdów. Autorzy szczycą się również największą ilością tras, jakie kiedykolwiek były oferowane w grze na konsole.

Choć całość oferuje kilka podstawowych trybów wyścigów dla pojedynczego gracza, tak naprawdę swoje skrzydła rozwija w trybie rozgrywki wieloosobowej. W nim zmagania może toczyć nawet kilkadziesiąt graczy jednocześnie. Można brać udział w rozbudowanych mistrzostwach lub też samodzielnie tworzyć turnieje i zapraszać do nich własnych znajomych.

Warstwa technicznaJedną z największych nowości w grze jest wprowadzenie systemu LiveTrack w wersji 3.0. Dzięki niemu każda z przemierzanych przez nas tras będzie się dynamicznie zmieniała w zależności od jej wyeksploatowania - od czystej, do pokrytej śladami opon i kurzem. Kierując naszym autem będziemy w stanie zaobserwować pełny 24-godzinny cykl dnia i nocy, w którym na bieżąco zmianom ulegać będą takie aspekty, jak pogoda czy temperatura. Zaobserwujemy także zmiany pór roku, które mają tu niebagatelny wpływ na model jazdy.

Gra oferuje pełne wsparcie dla urządzeń Wirtualnej Rzeczywistości, wspierając również rozdzielczości sięgające 12K.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 11 lutego 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
2-16 graczy, rywalizacja
Najświeższe informacje
 • #

  Znamy 180 aut, które będą dostępne w Project Cars 2

  07 lipca 2017
  Aż 180 markowych wozów, które pojawią się w jego nowej grze wyścigowej zdecydowało się ujawnić studio Sligthly Mad - to jednak nie wszystkie pojazdy, które trafią do nadchodzącego Project Cars 2. Listę...
 • #

  Project Cars 2 trafi do sprzedaży we wrześniu

  09 czerwca 2017
  Zgodnie z informacjami ujawnionymi przez studio Bandai Namco Entertainment, już 22 września 2017 roku na półki sklepowe trafi Project Cars 2, będące kontynuacją popularnej serii gier wyścigowych. Tytuł będzie...
Gra

Project Cars 2

 • Platformy: PCPS4XO
 • Gatunek: Wyścigi
 • Producenci:
 • Wydawcy:
 • Wsparcie dla: VR
 • Perspektywa: Pierwszoosobowa (FPP)Trzecioosobowa (TPP)
 • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 22 września 2017 PCPS4XO
# 22 września 2017 PCPS4XO