Gamedile.pl

#
Opis gry
Need for Speed: Payback jest kolejną odsłoną lubianej i uważanej za jedną z najpopularniejszych serii gier wyścigowych. Jej stworzenia podjęło się studio Ghost Games, dla którego jest to trzecia tworzona część cyklu (po Rivals i Need for Speed z 2015 roku). Autorzy chwalą swój produkt jako jedyny w serii oferujący tak rozbudowaną linię fabularną oraz mechanikę rozgrywki, której nie widziano nigdzie wcześniej.

Gra została wydana 10 listopada 2017 roku, a swojej pierwszej zapowiedzi doczekała się w czerwcu tego samego roku. Autorzy wprowadzili w niej mnóstwo pomysłów społeczności, na nich opierając główne zmiany.

Fabuła gryHistoria opowiedziana w produkcji rozgrywa się w podziemnym światku fikcyjnego miasta o nazwie Fortune Valley, gdzie poznajemy trzech głównych bohaterów - Tylera, Maca oraz Jess. Choć wcześniej ich grupa się rozpadła (ze względu na zdradę czwartego jej członka), teraz ponownie połączy ją chęć zemsty na kartelu zwanym Familią, prowadzącym wiele kasyn w mieście, a także „trzęsącym” służbami policyjnymi i podrzędnymi kryminalistami.

Mechanika rozgrywkiJak na grę wyścigową przystało, punktem centralnym w Need for Speed: Payback są samochody. Autorzy oddali nam do dyspozycji całe mnóstwo aut znanych marek (w tym Nissan, Chevrolet, Ford czy Volkswagen). Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, byśmy spróbowali zbudować od podstaw własny pojazd, bądź też odrestaurować stary rupieć, który znajdziemy w czasie naszej przygody. Samochody dzielą się na pięć podstawowych kategorii: drift, teren, drag, ucieczka oraz wyścig i to właśnie od przynależności do wybranej z nich zależeć będzie sprawdzanie się danego auta w określonych warunkach.

Gra oferuje wiele trybów zabawy, do których dostęp uzyskujemy właśnie z otwartego świata. Możemy wziąć udział w tradycyjnym wyścigu, bitwie z czasem czy też w pościgu policyjnym, czyli czymś, na czego powrót czekały rzesze fanów.

Warstwa technicznaZ uwagi na to, że autorzy porzucili konsole siódmej generacji jako platformy docelowe, mogli sobie pozwolić na wiele więcej pod względem technicznym. W związku z tym można tutaj liczyć na zdecydowany skok pod względem graficznym - udźwiękowienie ma z kolei potęgować dynamiczny charakter rozgrywki. Wyścigi toczymy tutaj na różnego rodzaju nawierzchniach i w zróżnicowanych warunkach atmosferycznych. Każdy z tych aspektów ma niebagatelny wpływ na to, jak przebiega rozgrywka oraz w jaki sposób zachowuje się nasze auto w czasie jazdy.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 05 czerwca 2017.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
4-8 graczy, rywalizacja, multiplayer
Najświeższe informacje
 • #

  Need For Speed: Payback w dniu premiery zaoferuje 78 wozów

  26 października 2017
  Ujawniono listę wozów, które pojawią się w grze wyścigowej Need For Speed: Payback. W dniu premiery będzie ich 78. Nie jest to imponująca liczba, szczególnie w porównaniu do takich gier, jak Forza Motorsport 7...
 • #

  Need for Speed: Payback zaprezentowane na pierwszym zwiastun...

  11 czerwca 2017
  Na łamach konferencji firmy Electronic Arts zorganizowanej w ramach targów E3 2017 nie mogło zabraknąć prezentacji jednego z jej najbardziej oczekiwanych tytułów - gry wyścigowej o nazwie Need for Speed:...
 • #

  Need For Speed: Payback z datą premiery

  02 czerwca 2017
  Dobra wiadomość dla fanów serii Need For Speed - najnowsza odsłona od studia Ghost Games, zatytułowana Payback, zadebiutuje jeszcze w tym roku. Premiera na PC, PS4 i Xbox One będzie miała miejsce 10 listopada....

Gry podobne do Need for Speed: Payback

Gra

Need for Speed: Payback

 • Platformy: PCPS4XO
 • Gatunek: Wyścigi
 • Producenci:
 • Wydawcy:
 • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
 • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 10 listopada 2017 PCPS4XO
# 10 listopada 2017 PCPS4XO

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
XO
PS4