Shadow Warrior - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#
Opis gry
Shadow Warrior to FPS stworzony przez polskie studio Flying Wild Hog, zarazem remake pozycji o tym samym tytule z 1997 roku od 3D Realms. Gra została wydana w roku 2013 na PC, a w 2014 również na konsolach ósmej generacji. Nad nowym Shadow Warriorem pracowali doświadczeni producenci, którzy w swoich CV posiadali już inne wielkie pozycje, jak np. Painkiller, Wiedźmin 2 czy Bulletstorm.

Fabuła gryGłównym bohaterem gry jest Lo Wang, najemnik, mistrz sztuk i współczesny ninja, który zostaje zatrudniony przez Zilla Enterprises. Otrzymuje on misję pozyskania ostrza Nobitsura Kage, jednak jego obecny właściciel - kolekcjoner Miyazaki - wcale nie jest skłonny się go pozbyć, nawet za 2 miliony dolarów. Zgodnie z zaleceniem przełożonego Wang rozpętuje więc krwawą jatkę, by za wszelką cenę wejść w posiadanie broni.

Dla bohatera to dopiero początek kłopotów. Siedziba Miyazakiego staje się bowiem celem ataku demonów, natomiast sam Lo Wang nawiązuje sojusz ze starożytną duszą o imieniu Hoji. Od niej dowiaduje się, że Nobitsura Kage to tak naprawdę trzy bronie, które zdolne są zabijać nieśmiertelnych. Zadaniem najemnika staje się ich odszukanie i powstrzymanie demonów.

Silnik gryPodczas procesu produkcji Flying Wild Hog zdecydowało się skorzystać z autorskiego silnika Road Hog, który spisał się już między innymi w przypadku gry Hard Reset z 2011 roku. Wykorzystuje on do działania Havok oraz DirectX 9.0 i DirectX 11.

Mechanika rozgrywkiShadow Warrior to bardzo dynamiczna pierwszoosobowa gra akcji, w której duży nacisk położony został na wymianę ognia za pomocą wielu rodzajów broni palnej, jak i korzystanie z broni białej pokroju katany czy shurikenów. Tutaj na ekranie cały czas coś się dzieje, a krew leje się litrami. W dodatku odpowiednie użycie broni pozwala nam na odcinanie części ciała przeciwników, co przy napotkaniu wielu z nich jest wręcz konieczne.

Otrzymujemy także dostęp do rozwoju bohatera oraz jego ekwipunku, do czego wykorzystujemy trzy waluty. Pierwszą z nich są pieniądze, za które wykupujemy ulepszenia broni. Drugą jest Karma - jej poziom zależy od tego, jak dobrze radzimy sobie w walce, ulepszamy za nią umiejętności Lo Wanga. Wreszcie kryształy ki gwarantują dostęp do specjalnych mocy, np. zwiększających regenerację zdrowia.
Opis gry napisał # Krzysztof „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 08 marca 2018.
PlayStation 4
obsługa gry zdalnejfunkcja wibracji DualShock 4 • HD 720p/1080i/1080p • 8011 MB wymaganego miejsca na dysku

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
  • #

    GOG.com rozpoczął wyprzedaż gier Made in Poland

    05 listopada 2018
    Made in Poland to nowa propozycja od platformy GOG.com, w ramach której liczyć możemy na lepsze ceny rodzimych produkcji. Rabaty sięgają w tym wypadku nawet 90% regularnej ceny. Wśród najciekawszych ofert...
Gra

Shadow Warrior

Wydania gry

już wydane
# 26 września 2013 PC
# 24 października 2014 PS4XO
# 24 października 2014 PS4XO

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
XO
PS4