Shenmue I & II (Shenmue 1 & 2 Collection) - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#
Znana także jako Shenmue 1 & 2 Collection.
Opis gry
Shenmue I & II to kolekcja dwóch produkcji należących do gatunku przygodowych gier akcji. Pierwotnie zostały one wydane na konsoli Dreamcast, na której cieszyły się dużą popularnością. Za ich nowe edycje odpowiedzialna jest firma SEGA, która pracowała także nad oryginalnymi wersjami. Kolekcja trafiła na platformy PC, PS4 oraz Xbox One. Impulsem do ponownego wydania były prowadzone równolegle prace nad częścią trzecią.

Kolekcja nie jest pełnoprawnym remasterem, w przypadku nowych wersji autorzy ograniczyli się do dodania alternatywnego sterowania, japońskiego dubbingu oraz dostosowania rozdzielczości do najnowszych standardów.

Fabuła gryKompilacja ukazuje losy Japończyka Ryo Hazukiego, które mają miejsce w Shenmue oraz Shenmue 2. Młodzieniec jest świadkiem śmierci swojego ojca zadanej przez tajemniczego Chińczyka. Od tego momentu postanawia zrobić wszystko, by dokonać zemsty. Podczas swojej podróży poznaje także przeszłość rodzica, o której wcześniej nie miał pojęcia.

Mechanika rozgrywkiGameplay pozostał niezmieniony względem oryginalnych odsłon. Ponownie spotykamy się tu z rozbudowanym sandboxem. Na początku lat dwutysięcznych możliwości oferowane przez obie odsłony Shenmue były nowością. Produkcje spopularyzowały cykl dnia i nocy, wprowadzając zależne od pory zachowanie NPCów oraz dostępność miejsc (np. sklepów). Były to również pierwsze gry, w których dużą rolę odegrały QTE, głównie wykorzystywane podczas wykonywania przez Ryo dodatkowych prac zarobkowych.

Kompilacja stanowi połączenie gry przygodowej oraz bijatyki. Często stajemy tutaj do walki z przeciwnika, w którym o wszystkim decyduje już tylko szybkość naszych palców.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 18 sierpnia 2018.

Gry dostępne w pakiecie Shenmue I & II

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-4 graczy, kooperacja, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
Gra

Shenmue I & II

  • Platformy: PCPS4XO
  • Gatunek: Przygodowa gra akcji» Bijatyka» Fabularna» TPP
  • Producenci: d3t (główny)
  • Wydawcy: # SEGA# Cenega
  • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 21 sierpnia 2018 PS4XO
# 21 sierpnia 2018 PCPS4XO

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
XO
PS4