Shenmue II (Shenmue 2) - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Shenmue II

DCXBX
Znana także jako Shenmue 2.
Opis gry
Shenmue II to produkcja z gatunku gier przygodowych, która stworzona została przez studio Sega AM2 i wydana początkowo na konsolę Dreamcast w roku 2001, a w 2002 również na Xbox. Gra bezpośrednio kontynuuje wątki rozpoczęte w pierwszej odsłonie, podobnie jak i wszelkie wcześniej zastosowane niuanse. W Shenmue II uświadczymy więc system dnia i nocy, a także pozostających w ciągłym ruchu NPCów, którzy zaczynają prace o świcie, a wieczorami udają się do domów na spoczynek. Tym razem jednak akcja toczy się w Hongkongu, w lokacjach wzorowanych na rzeczywistych odpowiednikach.

Fabuła gryPo tym, jak ojciec Ryo Hazukiego ginie z ręki tajemniczego Chińczyka znanego jako Lan Di, młodzieniec poprzysięga zemstę. Po daremnych próbach znalezienia wroga w Yokosuce, udaje mu się nawiązać kontakt z mistrzem Chen Yao Wen, który doradza mu wyruszenie w podróż do Hongkongu. Tam ma spotkać się z Lishao Tao, który jako jedyny może wiedzieć, co w przeszłości zaszło między Lan Di a ojcem bohatera.

Mechanika rozgrywkiTytuł stanowi połączenie różnych gatunków. Czerpie m.in. z bijatyk, jak i wykorzystuje częściowo elementy znane z RPGów. Spotykamy się tu z otwartym światem, znacznie obszerniejszym i bardziej zaludnionym od tego zaprezentowanego w Shenmue. Tym razem fabuła ma jednak bardziej liniowy charakter, choć na wielu jej etapach otrzymujemy możliwości wyboru kilku ścieżek. Dużą rolę w Shenmue II odgrywają sekwencje QTE, jak również prace dorywcze, jakie może wykonywać Ryo. Te ostatnie zrealizowano w formie minigry, a zainteresować nimi możemy się dzięki płynącym z nich wynagrodzeniom. W grze nie zabrakło również szeregu zabaw, m.in. w postaci salonów z automatami do gier. Wizyta w nich pozwala na przykład na miłe spędzenie czasu podczas oczekiwania na przybycie poszukiwanego bohatera niezależnego/
Opis gry napisał # Krzysztof „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 21 lutego 2018.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje

Gry podobne do Shenmue II

Gra

Shenmue II

  • Platformy: DCXBX
  • Gatunek: Przygodowa gra akcji» Bijatyka
  • Producenci: SEGA
  • Wydawcy: # Microsoft Studios# SEGA
  • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 06 sierpnia 2001 DC
# 23 listopada 2001 DC
# 28 października 2012 XBX

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
XBX
DC