Snatcher - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Snatcher

PCPSXSAT
Opis gry
Gra przygodowa z widokiem z pierwszej osoby, będąca jednym z pierwszych dzieł Hideo Kojimy, który dla Konami stworzył scenariusz oraz wyreżyserował tytuł. Snatcher oparty został na cyberpunkowym nurcie, mocno inspirowany był wieloma filmami z gatunku science fiction, a szczególnie Łowcą androidów oraz Terminatorem. Produkcja zaliczyła debiut w Japonii w roku 1988, kiedy to trafiła na domowe komputery PC-8800 oraz MSX, remake gry pojawił się na PC Engine w 1992. Następnie w 1994 wydano ją na Sega CD, jest to jedyna edycja, która doczekała się również angielskiej wersji językowej. W 1996 Snatcher zameldował się jeszcze na Sony Playstation oraz Sega Saturn.

Snatcher przez wielu członków społeczności graczy uznawany jest za dzieło kultowe, na co wpływ miała m.in. bardzo dojrzała, rozbudowana fabuła. Gra nie unikała drastycznych scen oraz dość jawnych nawiązań do filmów, przez co w Stanach Zjednoczonych została mocno ocenzurowana. Zmieniono także ogólne barwy, by mniej przypominały Terminatora.

Fabuła gryGra przedstawia alternatywną historię świata, w której w roku 1996 (lub 1991 w wersji japońskiej) biologiczna broń znana jako Lucifer-Alpa stworzona w Chernotow w Rosji została wypuszczona do atmosfery. Skutkiem tego 80% populacji Euroazji, czyli połowa ludzi żyjących na Ziemii, straciła życie. Obszar, na którym rozprowadzono broń, stał się na lata niezdatny do zamieszkania, a samo wydarzenie stało się od tego momentu znane po prostu jako katastrofa.

Ponad 50 lat później na wyspie Neo Kobe zaczęły pojawiać się sztuczne formy życia nazywane Snatcherami, które zabijały ludzi i następnie zajmowały ich miejsce w społeczeństwie. Nikt nie jest w stanie określić, skąd się wzięły. By jednak z nimi walczyć, powołana zostaje specjalna organizacja J.U.N.K.E.R. Gracz wciela się w jednego z jej świeżych członków, cierpiącego na amnezję agenta Gilliana Seeda. Jego zadaniem jest znalezienie źródła Snatcherów.

Mechanika rozgrywkiGameplay Snatchera pod wieloma względami przypomina również popularne w Japonii visual novel. Akcję w grze oglądamy z pierwszoosobowej perspektywy, a podczas rozgrywki prowadzimy wiele rozmów. Paleta naszych ruchów została mocno ograniczona, wśród nich mamy m.in. przemieszczanie się, rozmowę, zadawanie pytań, badanie czy przyglądanie się. Zabawę urozmaicają elementy akcji, które mają charakter typowego celowniczka.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 28 listopada 2017.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Snatcher

  • Platformy: PCPSXSAT
  • Gatunek: Przygodowa» Fabularna
  • Producenci: Konami
  • Wydawcy: # Konami
  • Tematy Anime, Cyberpunk, Futurystyczna
  • Perspektywa: Pierwszoosobowa (FPP)
  • Prezentacja: 2D

Wydania gry

już wydane
# 26 listopada 1988 PC
# 16 lutego 1996 PSX
# 29 marca 1996 SAT

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
SAT
PC
PSX