Gamedile.pl

#
Opis gry
Spyro Reignited Trilogy to stworzony z myślą o konsolach ósmej generacji (PlayStation 4 i Xbox One) remaster trzech pierwszych odsłon popularnego cyklu platformówek, które w pierwowzorze ukazywały się na łamach pierwszogeneracyjnej konsoli PlayStation. Odświeżoną edycję gry, na zlecenie firmy Activision, przygotowało studio Toys for Bob.

Kolekcja zawiera w sobie gry Spyro the Dragon (1998), Spyro 2: Ripto’s Rage! (1999) oraz Spyro: Year of the Dragon (2000).

Fabuła gryGra opowiada trzy różne historie, które można rozgrywać osobno - każda z gier dostępnych w pakiecie jest dostępna do wyboru z poziomu głównego menu.

Spyro the Dragon opowiada historię Gnastly Gnorca, który po swoim powrocie z wygnania użył swojej czarnej magii, by zamknąć smoki w krysztale i wypełnić Dragon Realms swoją armią. Spyro, wraz ze swoim przyjacielem Sparxem, jest jedynym ocalałym smokiem - musi zwiedzić sześć krain, by uratować swoją rasę i istnienie całego świata.

W Spyro 2: Ripto’s Rage! główny bohater zostaje przywołany do krainy Avalar, by tam zawalczyć z okrutnym czarnoksiężnikiem Ripto, który wszczął wojnę z do tej pory żyjącymi w pokoju mieszkańcami światów składających się na wspomnianą krainę.

W Spyro: Year of the Dragon Smocze Światy obchodzą swoje własne święto, do momentu, w którym ktoś kradnie ich smocze jaja. Okazuje się, że za wszystkim stoi zła Czarodziejka i jej armia Rhynocsów, która chroni tychże jaj w Zapomnianych Krainach. Spyro musi dostać się w to przerażające miejsce i powstrzymać okrutną kobietę, przy okazjiodzyskując skradzione jaja.

Mechanika rozgrywkiJeżeli chodzi o samą rozgrywkę i rządzące nią schematy, pozostała ona dokładnie taka sama, jak w przypadku pierwowzorów. Wcielamy się zatem w postać tytułowego smoka, by przemierzać kolejne naszpikowane przeciwnikami i łamigłówkami poziomy, przy okazji zbierając znajdźki i zgłębiając kolejne części fabuły. Nie brakuje tu skakania, ziania ogniem oraz konieczności ruszania głową, głównie w celu odblokowania przejścia dalej. Autorzy postarali się o dokładne odwzorowanie systemu sterowania oraz wszelkich pobocznych aspektów składających się właśnie na gameplay.

Rozgrywka została przeznaczona dla jednej osoby.

Warstwa technicznaWraz z przeniesieniem popularnej serii na łamy konsol nowej generacji, wielkiemu skokowi technicznemu uległa jej oprawa audiowizualna. Jesteśmy tu w stanie doświadczyć najwyższej jakości tekstur i wykorzystania pełni platform sprzętowych, na które została wydana kolekcja (w tym wsparcia dla rozdzielczości 4K). W powstanie trylogii zaangażowany został Tom Kenny, który podkładał głos pod Spyro w dwóch ostatnich odsłonach cyklu. Odświeżeniu uległa tu również ścieżka dźwiękowa, w oryginale skomponowana przez Stewarta Copelanda.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 06 kwietnia 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
 • #

  Premiera Spyro Reignited Trilogy została opóźniona

  17 sierpnia 2018
  Mamy przykrą wiadomość dla graczy wyczekujących premiery Spyro Reignited Trilogy, okazuje się, że zaplanowana na 21 września premiera jest już nieaktualna. Nowy termin debiutu wyznaczono na 13 listopada tego...
 • #

  Pudełkowa wersja Spyro Reignited Trilogy bez drugiej i trzec...

  03 sierpnia 2018
  Spyro Reignited Trilogy zadebiutuje na Playstation 4 i Xbox One już 21 września, tymczasem nadchodzące od Activision wiadomości nie każdemu mogą przypaść do gustu. Okazuje się, że choć zgodnie z tytułem...
Gra

Spyro Reignited Trilogy

 • Platformy: PS4XO
 • Gatunek: Platformówka» Zręcznościowa
 • Producenci: Toys for Bob
 • Wydawcy: Activision Blizzard
 • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
 • Prezentacja: 3D

Wydania gry

planowane
# 13 listopada 2018 PS4XO
# 13 listopada 2018 PS4XO