State of Decay 2 - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
State of Decay 2 jest drugą odsłoną niezwykle popularnej, osadzonej w post-apokaliptycznym świecie gry akcji od studia Undead Labs. Po raz kolejny mamy tu do czynienia z produktem ekskluzywnym konsolowo dla platformy firmy Microsoft. Oprócz niej trafił również na łamy komputerów osobistych z systemem Windows 10.

Gra po raz pierwszy zostala zapowiedziana w czasie konferencji firmy Microsoft zorganizowanej w ramach targów E3 2016, gdzie doczekała się również pierwszego zwiastuna.

Fabuła gryPodobnie, jak w przypadku pierwowzoru, akcja zaprezentowana w grze przenosi nas do świata mocno zniszczonego apokalipsą zombie. Z cywilizacji, która niegdyś tu panowała pozostały same zgliszcza, a ulice stały się mieszkaniem krwiożerczych i z pozoru bezmyślnych, ale szalenie niebezpiecznych mutantów. W tych realiach poznajemy grupę ludzi, którym jakimś cudem udało się ocaleć. Wcielamy się w jedną z takich osób, która tak właściwie przewodzi całemu zespołowi i musimy zrobić wszystko, by utrzymać się przy życiu w tym niezwykle trudnym środowisku, w którym zombie nie są naszym jedynym zagrożeniem, a na ludzi niejednokrotnie trzeba znacznie bardziej uważać.

Mechanika rozgrywkiRozgrywkę w State of Decay 2 obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Wcielamy się w postać osoby, która kieruje grupą ocalałych - w czasie zabawy przejmujemy zatem kontrolę nad kilkoma różnymi postaciami, pomiędzy którymi możemy w dowolny sposób się przełączać. Każda z nich dysponuje nie tylko swoim własnym wyglądem, ale i osobowością, historią i umiejętnościami. Każdy z tych elementów sprawia z kolei, że bohaterami tymi gra się zupełnie inaczej. Umiejętności możemy rozwijać, a jest to możliwe wyłącznie poprzez korzystanie z nich.

Jako że State of Decay 2 jest grą survivalową, podstawą tutaj jest walka o przetrwanie - większą część rozgrywki poświęcamy zatem eksplorowaniu (znacznie większego niż w pierwowzorze) świata oraz przetrząsaniu wszystkich okolicznych budynków z nadzieją na znalezienie zasobów, które ułatwią naszą dalszą egzystencję. Ważne jest umiejętne podchodzenie do zabawy - fałszywy ruch może sprowadzić na nas prawdziwe hordy zombie, a nie zawsze dysponujemy tu środkami, które pozwoliłyby nam na ich eliminację.

Jedną z największych nowości w grze jest wprowadzenie do niej możliwości gry wieloosobowej. Zabawa w trybie multiplayer odbywa się na zasadzie współpracy, choć jest szansa na to, by odwrócić się od swoich sprzymierzeńców i przestać im pomagać. Każdy z czterech graczy biorących udział w rozgrywce zarządza swoją własną społecznością ocalałych.

Warstwa technicznaOprawa wizualna State of Decay 2 została utrzymana w takiej samej stylistyce, jak ta obecna w pierwowzorze. Autorzy pokusili się jednak o zwiększenie ilości detali, w jakie został wyposażony świat, a także o poprawienie płynności całości. Obszary są tutaj zróżnicowane, a atmosfera towarzysząca post-apokaliptycznemu światu jest utrzymywana poprzez zachowanie odpowiedniej, bardzo stonowanej kolorystyki oraz warstwy dźwiękowej, która dopasowuje się do wydarzeń rozgrywających się na ekranie.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 10 czerwca 2017.
Xbox One
4K Ultra HDulepszone dla Xbox One Xwsparcie dla HDR (High Dynamic Range)

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
2-4 graczy, kooperacja, rywalizacja
Najświeższe informacje

Gry podobne do State of Decay 2

Gra

State of Decay 2

Wydania gry

już wydane
# 22 maja 2018 PCXO
# 22 maja 2018 PCXO