Days Gone - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#
Opis gry
Days Gone to stworzona przez Bend Studio gra akcji, po raz pierwszy zapowiedziana w trakcie konferencji firmy Sony na targach E3 2016 w Los Angeles. Powstała z myślą o konsoli PlayStation 4.

FabułaWarstwa fabularna gry została osadzona na opustoszałym Wybrzeżu Północno-Zachodnim, w świecie, przez który przeszła tajemnicza pandemia. W jej wyniku większa część populacji ludzkiej zginęła, a pozostała przy życiu - nie licząc nielicznych ocalałych - uległa przedziwnej mutacji, która zamieniła ludzi w bezmyślne brutalne potwory.

W tych właśnie realiach poznajemy Deacona St. Johna, poszukiwacza przygód, który od zawsze uwielbiał życie z dala od cywilizacji. W nowym środowisku jest wreszcie w stanie wykorzystać swoje własne umiejętności - również te związane z jazdą na motocyklu, pozyskane poprzez przynależność do klubu motorowego Mongrels, który specjalizował się w bardzo brutalnej, pozbawionej jakichkolwiek skrupułów i zahamowań jazdy po otwartych drogach.

Rozgrywka w grzeSam gameplay stosuje technikę tak zwanego „wyłaniania się”. Jego trzonem jest eksploracja bardzo dużego otwartego świata - mamy w tym niebywałą swobodę i to sami opracowujemy odpowiednią strategię oraz plany na najbliższą przyszłość. Świat jest zróżnicowany i przepełniony naturalnymi niebezpieczeństwami. Tutaj każdy stromy klif, każda rwąca rzeka jest w stanie doprowadzić nas do śmierci.

Poleganie na własnych umiejętnościach survivalowych jest tutaj kluczem, bowiem przy przemierzaniu świata napotkamy na przeciwników o dynamicznej Sztucznej Inteligencji. Jeżeli zatem nie przygotowaliśmy się do tych walk wcześniej (między innymi poprzez tworzenie sobie broni i narzędzi), może być nam ciężko. Prawie każde miejsce, porzucony samochód, skrzynia z narzędziami czy cokolwiek innego jest możliwe do sprawdzenia i przeszukania, co czyni z nich nie tylko źródła cennych przedmiotów, ale elementy, o które niejednokrotnie będziemy się pojedynkowali z przeciwnikami. Akcję gry obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby.

TechnikaliaGra powstała wyłącznie z myślą o konsoli PlayStation 4 i bazuje na silniku Unreal Engine 4. Autorzy postarali się o niesamowicie realistyczną oprawę graficzną, bogatą w różnego rodzaju efekty pogodowe (śnieg, deszcz, wiatr) oraz oferującą zmienny cykl dnia i nocy.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 14 czerwca 2016.
PlayStation 4
PS4 Pro Enhancedfunkcja wibracji DualShock 4 • HD 720p/1080i/1080p • 50 GB wymaganego miejsca na dysku

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Days Gone

Wydania gry

już wydane
# 26 kwietnia 2019 PS4
# 26 kwietnia 2019 PS4