Days Gone - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#
Opis gry
Days Gone to stworzona przez Bend Studio gra akcji, po raz pierwszy zapowiedziana w trakcie konferencji firmy Sony na targach E3 2016 w Los Angeles. Powstała z myślą o konsoli PlayStation 4.

FabułaWarstwa fabularna gry została osadzona na opustoszałym Wybrzeżu Północno-Zachodnim, w świecie, przez który przeszła tajemnicza pandemia. W jej wyniku większa część populacji ludzkiej zginęła, a pozostała przy życiu - nie licząc nielicznych ocalałych - uległa przedziwnej mutacji, która zamieniła ludzi w bezmyślne brutalne potwory.

W tych właśnie realiach poznajemy Deacona St. Johna, poszukiwacza przygód, który od zawsze uwielbiał życie z dala od cywilizacji. W nowym środowisku jest wreszcie w stanie wykorzystać swoje własne umiejętności - również te związane z jazdą na motocyklu, pozyskane poprzez przynależność do klubu motorowego Mongrels, który specjalizował się w bardzo brutalnej, pozbawionej jakichkolwiek skrupułów i zahamowań jazdy po otwartych drogach.

Rozgrywka w grzeSam gameplay stosuje technikę tak zwanego „wyłaniania się”. Jego trzonem jest eksploracja bardzo dużego otwartego świata - mamy w tym niebywałą swobodę i to sami opracowujemy odpowiednią strategię oraz plany na najbliższą przyszłość. Świat jest zróżnicowany i przepełniony naturalnymi niebezpieczeństwami. Tutaj każdy stromy klif, każda rwąca rzeka jest w stanie doprowadzić nas do śmierci.

Poleganie na własnych umiejętnościach survivalowych jest tutaj kluczem, bowiem przy przemierzaniu świata napotkamy na przeciwników o dynamicznej Sztucznej Inteligencji. Jeżeli zatem nie przygotowaliśmy się do tych walk wcześniej (między innymi poprzez tworzenie sobie broni i narzędzi), może być nam ciężko. Prawie każde miejsce, porzucony samochód, skrzynia z narzędziami czy cokolwiek innego jest możliwe do sprawdzenia i przeszukania, co czyni z nich nie tylko źródła cennych przedmiotów, ale elementy, o które niejednokrotnie będziemy się pojedynkowali z przeciwnikami. Akcję gry obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby.

TechnikaliaGra powstała wyłącznie z myślą o konsoli PlayStation 4 i bazuje na silniku Unreal Engine 4. Autorzy postarali się o niesamowicie realistyczną oprawę graficzną, bogatą w różnego rodzaju efekty pogodowe (śnieg, deszcz, wiatr) oraz oferującą zmienny cykl dnia i nocy.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 14 czerwca 2016.
PlayStation 4
PS4 Pro Enhancedfunkcja wibracji DualShock 4 • HD 720p/1080i/1080p • 50 GB wymaganego miejsca na dysku

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
 • #

  Days Gone - znamy wymagania sprzętowe pecetowej wersji

  24 lutego 2021
  Dopiero co dowiedzieliśmy się, że Days Gone w tym roku przestanie być tytułem ekskluzywnym dostępnym wyłącznie na konsoli PlayStation 4, a już poznaliśmy także wymagania sprzętowe tytułu. Informacja...
 • #

  Days Gone trafi na PC

  24 lutego 2021
  Wiosną tego roku Days Gone przestanie być tytułem ekskluzywnym dostępnym wyłącznie na PS4 oraz PS5. Postapokaliptyczna historia byłego członka gangu Deacona St. Johna pojawi się również na PC. Potwierdza to...
 • #

  Sackboy jako Jin Sakai - zobacz stroje z innych gier w Sackb...

  05 listopada 2020
  Gra Sackboy: Wielka Przygoda doczekała się ciekawej promocji, która prezentuje różne kostiumy dla głównego bohatera. Nawiązuje one do znanych produkcji, dzięki temu możemy zobaczyć, jak prezentuje się urocza...
Gra

Days Gone

Wydania gry

już wydane
# 26 kwietnia 2019 PS4
# 26 kwietnia 2019 PS4