Gamedile.pl

#
Opis gry
Days Gone to stworzona przez Bend Studio gra akcji, po raz pierwszy zapowiedziana w trakcie konferencji firmy Sony na targach E3 2016 w Los Angeles. Powstała z myślą o konsoli PlayStation 4.

FabułaWarstwa fabularna gry została osadzona na opustoszałym Wybrzeżu Północno-Zachodnim, w świecie, przez który przeszła tajemnicza pandemia. W jej wyniku większa część populacji ludzkiej zginęła, a pozostała przy życiu - nie licząc nielicznych ocalałych - uległa przedziwnej mutacji, która zamieniła ludzi w bezmyślne brutalne potwory.

W tych właśnie realiach poznajemy Deacona St. Johna, poszukiwacza przygód, który od zawsze uwielbiał życie z dala od cywilizacji. W nowym środowisku jest wreszcie w stanie wykorzystać swoje własne umiejętności - również te związane z jazdą na motocyklu, pozyskane poprzez przynależność do klubu motorowego Mongrels, który specjalizował się w bardzo brutalnej, pozbawionej jakichkolwiek skrupułów i zahamowań jazdy po otwartych drogach.

Rozgrywka w grzeSam gameplay stosuje technikę tak zwanego „wyłaniania się”. Jego trzonem jest eksploracja bardzo dużego otwartego świata - mamy w tym niebywałą swobodę i to sami opracowujemy odpowiednią strategię oraz plany na najbliższą przyszłość. Świat jest zróżnicowany i przepełniony naturalnymi niebezpieczeństwami. Tutaj każdy stromy klif, każda rwąca rzeka jest w stanie doprowadzić nas do śmierci.

Poleganie na własnych umiejętnościach survivalowych jest tutaj kluczem, bowiem przy przemierzaniu świata napotkamy na przeciwników o dynamicznej Sztucznej Inteligencji. Jeżeli zatem nie przygotowaliśmy się do tych walk wcześniej (między innymi poprzez tworzenie sobie broni i narzędzi), może być nam ciężko. Prawie każde miejsce, porzucony samochód, skrzynia z narzędziami czy cokolwiek innego jest możliwe do sprawdzenia i przeszukania, co czyni z nich nie tylko źródła cennych przedmiotów, ale elementy, o które niejednokrotnie będziemy się pojedynkowali z przeciwnikami. Akcję gry obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby.

TechnikaliaGra powstała wyłącznie z myślą o konsoli PlayStation 4 i bazuje na silniku Unreal Engine 4. Autorzy postarali się o niesamowicie realistyczną oprawę graficzną, bogatą w różnego rodzaju efekty pogodowe (śnieg, deszcz, wiatr) oraz oferującą zmienny cykl dnia i nocy.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 14 czerwca 2016.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak danych
Najświeższe informacje
 • #

  Days Gone ogramy w lutym przyszłego roku

  07 czerwca 2018
  Sony ogłosiło, że Days Gone zadebiutuje 22 lutego 2019 roku na Playstation 4. Informacja ta pojawia się również w najnowszym, brutalnym zwiastunie. Wraz z nim poznajemy także nowych przeciwników, jakich...
 • #

  Sony zdradziło, na jakich tytułach skupi się na E3

  14 maja 2018
  Wiemy już jakimi tytułami spróbuje nas zainteresować Sony podczas tegorocznych targów Electronic Entertainment Expo w Los Angeles. Japoński gigant skupi się na czterech wielkich produkcjach. Możemy się na...
 • #

  Days Gone zadebiutuje w przyszłym roku

  11 grudnia 2017
  Dobre wieści dla posiadaczy PS4 prosto z PlayStation Experience 2017. Według Sony Bend w roku 2018 powinniśmy już ujrzeć w akcji grę Days Gone, exclusive na PS4 pozwoli nam przenieść się do świata opanowanego...
Gra

Days Gone

 • Platformy: PS4
 • Gatunek: Gra akcji
 • Producenci:
 • Wydawcy:
 • Tematy Post-apokalipyczna, Zombie
 • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
 • Prezentacja: 3D

Wydania gry

planowane
# 22 lutego 2019 PS4