Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
The Legend Of Zelda: Link's Awakening to przygodowa gra akcji, a zarazem remake produkcji o tym samym tytule z 1993. Nintendo zdecydowało się odnowić znaną z Game Boya pozycję i w nowym wydaniu przenieść ją na konsolę Switch.

Oryginalny gameplay gry pozostał praktycznie nietknięty, zmianą uległa jednak warstwa graficzna. Remake ma kolorową oprawę, w której bohaterowie oraz całe lokacje przypominają nieco modele wykonywane z plasteliny. Odnowieniu uległy również cutscenki.

Fabuła gryW tej odsłonie serii w wyniku sztormy, który niszczy jego statek, Link trafia na odseparowaną wyspę Koholint. Na miejscu dowiaduje się, że jego jedyną szansą na powrót do domu jest strażnik Wind Fish. Śpi on jednak w wielkim jaju na szczycie góry Tamaranch. Link wyrusza w podróż po osiem instrumentów, dzięki którym będzie mógł wybudzić strażnika wyspy.

Mechanika rozgrywkiThe Legend Of Zelda: Link's Awakening jest produkcją skupioną na eksploracji i walce, w której bohatera obserwujemy z lotu ptaka. Podczas naszych podróży zwiedzamy wyspę Koholint oraz jej podziemia, pokonujemy rzesze przeciwników i rozwiązujemy zagadki logiczne. W przeciwieństwie do wielu klasycznych odsłon serii, w tej występują również elementy gry platformowej. Link może bowiem część przeszkód po prostu przeskakiwać.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 14 lutego 2019.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
Gra

The Legend Of Zelda: Link's Awakening

  • Platformy: Switch
  • Gatunek: Gra akcji» Przygodowa
  • Producenci: Nintendo (główny)
  • Wydawcy: # Nintendo
  • Tematy Fantasy
  • Perspektywa: Widok izometryczny
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

planowane
# 20 września 2019 Switch

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
NDS