Gamedile.pl

#
Opis gry
Dziewiętnasta odsłona klasycznej serii The Legend of Zelda stworzona z myślą o konsolach Wii U oraz Nintendo Switch. Jest to pierwsza część przygotowana w jakości HD. Twórcy oddali tu graczom do dyspozycji graczy otwarty świat, ukazany w grafice wykorzystującej komiksową technikę cel-shading. Breath of the Wild wykorzystuje także stworzony przez Nintendo system Amiibo, który do gry pozwala wprowadzić dodatkowe figurki. Jedną z kompatybilnych jest Wolf Link, wilk znany z The Legend of Zelda: Twilight Princess. Gracz może przywołać go raz na dzień, a pozostanie on przy nim do utraty całego życia. Będzie wspomagał bohatera w walce oraz eksploracji.

Fabuła gryLink zostaje wybudzony z głębokiego, stuletniego snu przez tajemniczy kobiecy głos, który prowadzi go do zniszczonego królestwa Hyrule. Okazuje się, że przed wiekiem wróg w osobie Calamity Ganona zniszczył kraj. Ponieważ nie było szans na jego pokonanie, został uwięziony w Zamku Hyrule, którego ruiny z czasem zdominowała natura. Choć pochwycony w pułapkę, nie utracił swojej mocy, wprost przeciwnie stając się jeszcze potężniejszym. Zadaniem Linka jest pokonanie zła, nim zdoła wydostać się na wolność i całkowicie zniszczyć świat.

GameplayBreath of the Wild jest sandboksową grą przygodową. Wcielając się w rolę Linka gracz przemierza królestwo Hyrule, w tym różne lokacje, od pokrytych śniegiem gór, po gorące pustynie, a wędrówkę ułatwi mu wierzchowiec. Zręcznościowy model walki umożliwia korzystanie z różnych strategii eliminowania wrogów. Rozbudowana fizyka pozwala na ciskanie w nich kamieniami, przydatne będą też runy, którymi gracz posłuży się zarówno w trakcie pojedynków, jak i przy rozwiązywaniu zagadek. Mają one różne moce - od zatrzymywania poruszających się przedmiotów, po zamrażanie.

Dodatkowym urozmaiceniem oraz utrudnieniem jest survivalowa strona gry. Link do przetrwania potrzebuje jedzenia, które można przygotowywać. Ważną rolę odrywa pogoda - w zimowych lub deszczowych sceneriach przyda się ciepłe odzienie, bez niego ciężko będzie utrzymać temperaturę ciała. Z kolei metalowe przedmioty w czasie burzy mogą skierować na Linka zagrożenie w postaci piorunów.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 16 stycznia 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje

Gry podobne do The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Gra

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

  • Platformy: Wii USwitch
  • Gatunek: Fabularna» Gra akcji» Przygodowa» TPP» Zręcznościowa
  • Producenci: Nintendo
  • Wydawcy: Nintendo
  • Tematy Anime, Fantasy
  • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 03 marca 2017 Wii USwitch

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
SWITCH
Wii U