The Saboteur - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

The Saboteur

PC360PS3
Opis gry
The Saboteur jest stworzoną z myślą o komputerach osobistych i konsolach siódmej generacji (PlayStation 3 i Xbox 360) dynamiczną grą akcji, opracowaną przez Pandemic Studios, autorów popularnej serii Mercenaries. Osadzona w realiach II Wojny Światowej, została wydana w grudniu 2009 roku przez koncern Electronic Arts.

Pierwotnie gra została zapowiedziana jako „Saboteur”, a zatem bez przedimka „the” - taka wersja trafiła do sprzedaży w Niemczech. Nie wiadomo jednak, czemu na terenie całej reszty państw całość go pozyskała. To nie jedyna rzecz, która odróżnia wersję światową od tej, którą otrzymali Niemcy. Ta bowiem została ocenzurowana - wycięto wszelkie symbole związane z Adolfem Hitlerem, w tym swastyki. Co ciekawe, wszędzie ukazała się dokładnie z tą samą okładką.

Fabuła gryOpowiadana w grze historia rozgrywa się we Francji, w czasie II Wojny Światowej. Przedstawia nam postać Seana Devlina - pijaka i kobieciarza, a przy okazji kierowcy lubiącego zabawiać się we francuskim klubie „La Belle du Nuit”. Pewnego razu spotyka tam członka Francuskiego Ruchu Oporu, który prosi go o pomoc w walce z Nazistami. Cprzejęli niemal cały kraj i nie zawahają się stłamsić jakichkolwiek głosów sprzeciwu i niezadowolenia. Devlin akceptuje propozycje, nie tylko ze względu na argumenty rozmówcy - wcześniej bowiem jego rywal na torze, Kurt Dierket, okazał się Nazistą i zabił jego najlepszego przyjaciela. Motywem przewodnim, który kieruje więc bohaterem jest nie tyle nacjonalizm, co chęć zemsty.

Mechanika rozgrywkiAkcja gry The Saboteur została osadzona w otwartym sandboxowym świecie, który możemy zwiedzać z dużą swobodą wyboru - każdą ze zlecanych nam misji możemy rozegrać w dowolny sposób, co dodatkowo urozmaica zabawę. Możemy bowiem zastosować podejście skrytobójcze, wejść „pełną parą” i niszczyć wszystko na swojej drodze, albo też znaleźć równowagę między tymi dwoma sposobami. Wiele elementów rozgrywki jest motywowane poszukiwaniem Dierkera przez głównego bohatera. Jak sama nazwa gry sugeruje, często przyjdzie nam korzystać z sabotażu, w który włączyć należy rozstawianie bomb pod mosty, zrzucanie ich na kluczowe lokacje na mapie albo też likwidowanie przeciwników z ukrycia. Ciekawym rozwiązaniem jest ukazanie obszarów zajmowanych przez Niemców - gdy się na nich znajdujemy, ekran zmienia się w czarno-biały.

Z uwagi na fakt, że Sean jest zagorzałym kierowcą, w czasie rozgrywki jesteśmy w stanie kraść różnego rodzaju auta, które co prawda nie są licencjonowane, ale których autentycznych odpowiedników można się doszukać na kartach historii. Dodatkowo w czasie rozgrywki można korzystać z usług handlarzy bronią, by doposażyć się właśnie w nią - bronie wyglądają i zachowują się dokładnie tak, jak ich pierwowzory z czasów II Wojny Światowej (znalazło się tu miejsce między innymi dla MP40 czy Kar 98k).

Warto wspomnieć, że wraz z postępami dokonywanymi w rozgrywce jesteśmy w stanie ulepszać umiejętności, którymi dysponuje Sean, wznosząc je na trzy dodatkowe poziomy (brązowy, srebrny i złoty). Niektóre ulepszenia wymagają od nas jednak dużo więcej zaangażowania, a przede wszystkim mistrzostwa w wykonywaniu danej czynności.

Gra oferuje możliwość zabawy wyłącznie pojedynczemu graczowi.

Warstwa technicznaGra powstała na bazie zaawansowanego silnika 3D, który gwarantuje jej pełne szczegółów otoczenie przy jednoczesnym zachowaniu płynności animacji. Na uwagę zasługują też efekty specjalne, których jest tutaj mnóstwo i które towarzyszą niemal każdej wykonywanej przez nas akcji.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 23 września 2017.
Xbox 360
Dolby Digitalpobieranie zawartości gry • HDTV 720p/1080i/1080p • 212 KB na zapis gry

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Wymagania sprzętowe wersji na PC

Minimalna konfiguracja

  • System operacyjny: Windows XP SP3, Windows Vista SP1, Windows 7
  • Procesor: Core 2 Duo 2.4GHz lub odpowiednik od AMD
  • Pamięć: GB RAM
  • Karta graficzna: Nvidia Geforce 7800 GTX z256MB of VRAM or ATI Radeon HD 2600 Pro with 256MB of VRAM
  • Miejsce na dysku: GB
Gra

The Saboteur

Wydania gry

już wydane
# 04 grudnia 2009 PC360PS3
# 04 grudnia 2009 PC360PS3

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
360
PS3