Wiedźmin - The Witcher (Wiedźmin) - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Znana także jako The WitcherWiedźmin.
Opis gry

Informacje ogólneWiedźmin to polska gra należąca do gatunku cRPG, powstała na motywach sagi o Geralcie z Ryvii autorstwa znanego pisarza fantasy Andrzeja Sapkowskiego. Próby przeniesienia słowiańskiej atmosfery do świata wirtualnego podjęło się studio CD Projekt RED. Głównymi projektantami gry byli Michał Madej oraz Jacek Brzeziński, ale do pracy nad tytułem udało się nakłonić więcej znamienitych osobistości. Intro i outro zostało wykonane przez Tomasza Bagińskiego, który za swoją Katedrę nominowany był do Oscara. Muzyką zajął się natomiast weteran branży Adam „Scorpik” Skorupa oraz Paweł Błaszczak. Ponadto aktorzy podkładający głosy zobligowali się do przeczytania sagi Sapkowskiego, by lepiej poczuć swoje postacie. W głównych rolach wystąpili między innymi Jacek Rozenek, Andrzej Blumenfeld, Agnieszka Kunikowska czy Jacek Kopczyński.

Gra została oparta na zmodyfikowanym silniku Aurora Engine.

FabułaAkcja gry rozgrywa się po wydarzeniach ukazanych w powieści „Pani Jeziora”, zgodnie z którą Geralt z Ryvii został zabity ciosem wideł, gdy stanął w obronie nieludzi. Pięć lat później wiedźmin zostaje jednak odnaleziony przez towarzyszy z cechu Wilka i zabrany do twierdzy Kaer Morhen. Cierpiący na amnezję Geralt zapomniał nie tylko wiele ze swojego życia, lecz również ćwiczona przez lata umiejętności. Na domiar złego wiedźmińskie siedliszcze staje się celem ataku przestępczej organizacji Salamandra, która wykradła ich sekretne receptury. Członkowie cechu postanowili podjąć się śledztwa w tej sprawie, klasycznie wyruszyli w cztery strony świata poszukując odpowiedzi. Biały Wilk zdecydował się odbyć podróż do Temerii, a wraz z nim jego przyjaciółka, czarodziejka Triss Merigold. Na miejscu będzie jednak musiał opowiedzieć się po jednej ze stron: buntowniczych i prześladowanych nieludzi lub odważnym członkom Zakonu Płomiennej Róży. A może uda mu się utrzymać neutralność?

Akcja Wiedźmina silnie osadzona jest w uniwersum stworzonym przez Sapkowskiego. Imersja jest jednak ułatwiona dla graczy, bo choć pojawia się wiele nawiązań do sagi, to również sam Geralt jest zagubiony. Oprócz wesołej czarodziejki Merigold ważną rolę w fabule odgrywają także inne postacie jak bard Jaskier, krasnolud Zoltan Chivay, medyczka Shani oraz król Temerii Foltest.

Gameplay i inneWiedźmin jest grą cRPG oferującą dwa tryby widoku: asometryczny z szeroką perspektywą oraz kamerę umiejscowioną za plecami bohatera. Walki toczone są w czasie rzeczywistym choć w każdym momencie możliwe jest zastosowanie pauzy. Zgodnie z książkowym pierwowzorem Geralt posługuje się dwoma mieczami: srebrnym przeznaczonym na magiczne potwory oraz stalowym, wedle plotek, na ludzi. Biały Wilk posługując się nimi może stosować jeden z trzech wiedźmińskich stylów walki. Silny dobrze sprawuje się przeciwko ciężkim, mało mobilnym wrogom, szybki sprawdza się w pojedynkach ze zręcznymi przeciwnikami. Ostatnim stylem jest grupowy, który ułatwia starcia z oddziałami rywali. W ręce graczy oddany został też duży asortyment broni niewiedźmińskich, wśród nich znalazł się nielegalne miecze, sztylety, topory czy pałki.

Jak w klasycznych RPGach postać zdobywa doświadczenie poprzez walkę i wykonywanie zadań. Zabawę urozmaicają także mini gry w postaci kościanego pokera oraz walk na pięści.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 17 kwietnia 2007.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak danych
Najświeższe informacje

Gry podobne do The Witcher

Gra

The Witcher

  • Platformy: PC
  • Inne nazwy: Polska Wiedźmin
  • Gatunek: Fabularna
  • Producenci:
  • Wydawcy:
  • Tematy Fantasy

Wydania gry

planowane
# 2007 PC
# 2007 PC