Gamedile.pl

#

Toy Story 3: The Video Game

PCPSPNDS360PS3Wii
Opis gry
Toy Story 3: The Video Game to zaprojektowana z myślą o wiodących (w momencie premiery) platformach sprzętowych gra zręcznościowa bazująca na popularnym filmie animowanym wytwórni Pixar. Powstała w studiu deweloperskim Avalanche Software w ścisłej współpracy z wydawcą, Disney Interactive Studios i stanowi produkt przeznaczony głównie dla młodszych odbiorców.

Mechanika rozgrywkiGra została podzielona na dwa podstawowe tryby rozgrywki: Toy Box oraz Story Mode. Akcja w tym pierwszym rozgrywa się w otwartym sandboxowym świecie, który z dużą swobodą możemy zwiedzać, zbierając przy tym różnego rodzaju „znajdźki” i wykonując przydzielane nam przez postaci niezależne misje. Te są różnorakie - możemy w nich wziąć udział w szalonych wyścigach czy też sekwencjach platformowo-zręcznościowych. W trybie tym kierujemy jedną z trzech postaci: szeryfem Chudym, Buzzem Astralem lub Jessie. Rozgrywka w nim toczy się w wyobraźni Andy'ego, właściciela zabawek i w jej trakcie możemy zbierać wirtualną walutę, a za jej pośrednictwem kupować budynki, odblokowywać kolejne strefy czy też nabywać pojazdy.

Kolejny tryb rozgrywki, Story Mode, pozwala zapoznać się z linią fabularną gry, która bardzo luźno nawiązuje do filmu, oferując nie tylko występujące w nim postaci, ale też bohaterów stworzonych wyłącznie na potrzeby tego tytułu. Wcielamy się tutaj w jedną z trzech wcześniej już wspomnianych postaci, z których każda dysponuje unikalnymi umiejętnościami - Chudy na przykład potrafi zaczepiać się o rurki i innego rodzaju obiekty przy pomocy sznurka umieszczonego na jego plecach, Buzz może używać swojej siły do rzucania obiektami i postaciami, a Jessie potrafi wskakiwać na powierzchnie, które mogłyby okazać się zbyt małe dla innych postaci.

W grze można bawić się nie tylko w pojedynkę, ale także w kooperacji z drugą osobą - zarówno na podzielonym ekranie, jak i za pośrednictwem Internetu.

Warstwa technicznaToy Story 3: The Video Game, jak już zostało wspomniane wcześniej, jest grą przeznaczoną głównie dla młodszych odbiorców, za sprawą czego utrzymuje się w niej przyjazna i sympatyczna atmosfera. Oprawa graficzna została stworzona w taki sposób, by jak najbardziej przypominać film animowany. Występujące tutaj postaci mówią z kolei dokładnie tymi samymi głosami, jak ich filmowe odpowiedniki, a utwory, które słyszymy w trakcie zabawy bardzo przypominają te znane z pierwowzoru. W naszym kraju tytuł pojawił się w wersji z pełnym polskim dubbingiem, ale tylko w wersji pecetowej. Edycje konsolowe nie doczekały się jakiejkolwiek polonizacji.

Gra oferuje częściowe wsparcie dla kontrolera ruchowego Move. Można z niego korzystać w możliwych do ściągnięcia mini-grach o zróżnicowanym modelu zabawy.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 28 maja 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, kooperacja, single player, split screen
1-2 graczy, kooperacja, multiplayer

Gry podobne do Toy Story 3: The Video Game

Gra

Toy Story 3: The Video Game

Wydania gry

już wydane
# 15 czerwca 2010 PCPSPNDS360PS3Wii
# 18 czerwca 2010 PCPSPNDS360PS3Wii