Unavowed - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Unavowed jest grą przygodową stworzoną przez studio Wadjet Eye Games z myślą o komputerach osobistych. Tytuł trafił na rynek w roku 2018. Twórcy po raz kolejny zdecydowali się zrealizować produkcję, w której nacisk położony zostanie na fabułę, wymagające łamigłówki oraz klimatyczną oprawę. Tym razem jednak postanowili połączyć założenia gatunku point & click z elementami RPG. W pracach nad grą pomagała scenarzystka Jennifer Hepler, która pracowała nad serią Dragon Age.

Fabuła gryWcielamy się w postać człowieka, który przez ostatni rok opętany był przez demona. Przez 12 wydartych z życia miesięcy wyrządziliśmy mnóstwo zła, z naszej winy ulice Nowego Jorku spłynęły krwią. Zostaliśmy jednak uratowani przez starożytną organizację - tytułowe Unavowed - której członkowie walczą z wszelkimi przejawami diabelskich mocy. My zaś stajemy się nowym rekrutem, po tym, jak tracimy rodzinę, dom, a policja zaczyna interesować się, jak spędziliśmy ostatni rok.

Od tego momentu zaczynamy prowadzić śledztwa z ramienia organizacji oraz podejmujemy walkę z potworami.

Mechanika rozgrywkiUnavowed jest reprezentantem gier spod znaku point & click, podobnie jak wcześniejsze produkcje studia (Gemini Rue czy Technobabylon). Zabawa polega głównie na eksploracji lokacji, prowadzeniu rozmów, zbieraniu przedmiotów i wykorzystywaniu ich do radzenia sobie z zagadkami. Autorzy postanowili wnieść jednak nieco świeżości do tego modułu.

Przede wszystkim dali nam możliwość wyboru płci bohatera oraz jego biografii, od której zależna jest fabuła. Podczas zabawy towarzyszy nam dwójka postaci posiadających odmienne umiejętności. Sami wybieramy ich z palety kilku dostępnych członów organizacji. Prowadzenie zespołu ułatwia między innymi walkę z potworami, duchami czy ludźmi.

Fabuła ma otwarty charakter i rozgałęzia się. Zależnie od tego, jaki wyboru podejmiemy, potoczy się inaczej.
Opis gry napisał # Krzysztof „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 30 września 2018.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Unavowed

  • Platformy: PC
  • Gatunek: Przygodowa» Point & Click» RPG
  • Producenci: Wadjet Eye Games (główny)
  • Wydawcy: Wadjet Eye Games
  • Tematy Detektywistyczna, Fantasy
  • Perspektywa: Z boku
  • Prezentacja: 2D

Wydania gry

już wydane
08 sierpnia 2018 PC

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC