Gamedile.pl

#

WALL-E

PCPS2PSPNDS360PS3Wii
Opis gry
WALL-E to stworzona z myślą o większości dostępnych w dniu jej premiery platformach sprzętowych gra zręcznościowa, która bazuje na filmie animowanym wytwórni Pixar o dokładnie tym samym tytule. Zaprojektowana w studiu Heavy Iron, nie jest jego pierwszym podejściem do gier opartych na filmowej licencji. Wcześniej przygotowało ono bowiem między innymi adaptację dzieła „Iniemamocni”.

Fabuła gryHistoria w grze nawiązuje do filmowego pierwowzoru i prezentuje losy robocika WALL-E (Waste Allocation Load Lifter Earth-Class, a w polskiej wersji językowej Wysypiskowy Automat Likwidująco Lewarujący. E-klasa), który został zaprojektowany z myślą o schodzeniu na powierzchnię Ziemi i oczyszczaniu jej z pozostawionych odpadów. Ziemianie byli bowiem zmuszeni do opuszczenia planety, gdyż ta stała się niezdatna do życia - właśnie przez zanieczyszczenia.

Po siedmiuset latach samotnego czyszczenia tego miejsca, na Ziemię zostaje zesłana nowoczesna maszyna o imieniu EVE. Od teraz życie WALL-E'go nabiera nowego znaczenia, gdyż między dwiema maszynami zaczyna rodzić się uczucie.

Mechanika rozgrywkiRozgrywka w WALL-E ma charakter zręcznościowy. Wcielamy się w niej w postać tytułowego robota, a często również i jego kompanki EVE, przechodząc przez kolejne poziomy, eksplorując je oraz wchodząc w interakcję z napotykanymi po drodze istotami. Niejednokrotnie na naszej drodze stają proste łamigłówki, przede wszystkim te środowiskowe, w których musimy wywołać określoną reakcję, by odblokować dostęp do kolejnego obszaru.

Etapy, które zwiedzamy w trakcie zabawy stanowią odpowiedniki tych, które mogliśmy zobaczyć również na ekranach kin. Autorzy pokusili się jednak o wprowadzenie kilku nowych, zaprojektowanych przez siebie terenów. W sumie w trakcie naszej przygody odwiedzimy aż sześć galaktyk, każda z których różnić się będzie otoczeniem, ale i zamieszkującymi ją cywilizacjami.

Warstwa technicznaWALL-E jest grą skierowaną przede wszystkim do dzieci - z uwagi na ten fakt oprawa graficzna zachęca do rozgrywki, jednak stara się również jak najbardziej oddać realia post-apokaliptycznego świata, w którym rozgrywa się akcja. Autorzy zadbali również o oprawę muzyczną, w której znalazł się szereg utworów znanych z filmowego pierwowzoru.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 08 marca 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1-4 graczy, single player
brak trybu sieciowego
Gra

WALL-E

  • Platformy: PCPS2PSPNDS360PS3Wii
  • Gatunek: Zręcznościowa
  • Producenci: Heavy Iron Studios
  • Wydawcy: THQ CDP
  • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 24 czerwca 2008 PCPS2PSPNDS360PS3Wii
# 17 lipca 2008 PCPS2
# 24 lipca 2008 PSPNDS360PS3Wii