Yakuza 3 (Ryu ga Gotoku 3) - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#
Znana także jako Ryu ga Gotoku 3.
Opis gry
Yakuza 3 jest trzecią z kolei odsłoną popularnej serii gier akcji, tworzonej od lat z myślą o konsolach PlayStation. Trafiła do sprzedaży w lutym 2009 roku, jednak wyłącznie w Kraju Kwitnącej Wiśni. Ponad rok musieli czekać fani z Zachodu na otrzymanie jej angielskiej wersji językowej. Gra stanowi pierwszą odsłonę popularnego cyklu, która trafiła na konsolę PlayStation 3.

Fabuła gryAkcja gry Yakuza 3 po raz kolejny przenosi nas do Japonii, której kolejne obszary stają się miejscem wojny gangów. Po opuszczeniu swojej ostatniej bazy w Kamurocho, główny bohater, Kazuma Kiryu, udaje się do Okinawy, gdzie razem ze swoją przyjaciółką Haruką zakłada własny sierociniec. Oboje powoli zaczynają układać swoje życie, z dala od zgiełku i życia gangsterskiego.

Idylla nie trwa jednak wiecznie, a z uwagi na ścisły związek rządu japońskiego z Yakuzą ziemia, na której znajduje się sierociniec zostaje nielegalnie sprzedana. To, razem z zamordowaniem obecnego bossa klanu Tojo, Daigo Dojimy, przyczynia się do decyzji Kazumy o powrocie do rodzinnego Tokio.

Mechanika rozgrywkiRozgrywka w grze Yakuza 3 w wielu aspektach przypomina tę zaprezentowaną w poprzednich odsłonach serii - z tym, że wszystkiego jest tutaj więcej. Z uwagi na fakt, że zarówno w fikcyjnym regionie Ryukyugai w Okinawie, jak i znanym z poprzednich części Kamurocho w Tokio, mamy dostęp do wielu nowych miejsc. Osią napędową produkcji są nadal misje główne, których wykonywanie pozwala nam dokonywać progresu w warstwie fabularnej. Równie ważne są jednak aktywności poboczne, których jest teraz znacznie więcej. Możemy walczyć na arenie, grać w kręgle czy bilard, poddawać się uciechom związanym w kasynie czy też gra na automatach marki SEGA.

Nadal jednym z głównych elementów zabawy jest jednak walka. Choć początkowo dysponujemy bardzo ograniczoną ilością posunięć, wraz ze zdobywaniem doświadczenia (poprzez pojedynki, jedzenie czy wykonywanie misji pobocznych) jesteśmy w stanie uczyć się nowych technik, co nadaje każdej walce większego zróżnicowania. Do pojedynków przystępujemy z marszu i płynnie, a każdy z nich powinien stanowić dla nas wyzwanie.

Warstwa technicznaZ uwagi na to, że gra została przeniesiona na nową platformę sprzętową, duże zmiany sięgnęły jej oprawy wizualnej. Autorzy mogli sobie pozwolić na wiele więcej, co zaowocowało większą różnorodnością animacji postaci, jak również znacznie bogatszą liczbą szczegółów związanych właśnie z ich modelami, ale też i otaczającym nas tutaj środowiskiem. Ścieżka dźwiękowa tytułu nadal stara się zachować ciężki klimat gangsterski.

Całość oferuje pełne wsparcie dla systemu trofeów.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 28 listopada 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Yakuza 3

  • Platformy: PS3
  • Gatunek: Gra akcji
  • Producenci: Amusement Vision
  • Wydawcy: # SEGA
  • Tematy Gangsterska
  • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 26 lutego 2009 PS3
# 09 marca 2010 PS3
# 12 marca 2010 PS3

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PS3