Star Wars: Battlefront - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry

Informacje ogólneTrzecia odsłona sieciowej strzelanki opartej na uniwersum Gwiezdnych Wojen stworzonym przez George'a Lucasa. Za jej powstanie odpowiada doświadczone EA DICE, które na swoim koncie ma również popularną serię Battlefield. Tytuł oparty został na silniku Frostbite i oferuje zarówno zabawę jako FPS i TPP. Z uwagi na przeznaczenie gry niemal wyłącznie do zabawy sieciowej, tytuł pozbawiony jest rozbudowanej linii fabularnej, nie oferuje również klasycznego trybu single player.

LicencjaPosiadane prawa na wykorzystanie świata Gwiezdnych Wojen pozwoliły twórcom na zamieszczenie w grze najpopularniejszych postaci z kinowych produkcji. Nie mogło więc zabraknąć Imperatora Palpatine, Dartha Vadera, Luke'a Skywalkera, Lei Organy, Hana Solo, Boba Fetta czy nieco mniej znanych bohaterów pokroju łowcy nagród Greedo oraz Nien Nunba. W grze występują także typowo dla uniwersum rasy, czyli m.in. Quarrenowie, Rodianie, Sullustanie, Twi'lekowie, Zabrakowie czy Ishi Tibowie.

W misjach dostępne są znane fanom rodzaje broni jak używany przez Hana Solo ciężki blaster DL-44, należący do Boba Fetta karabin blasterowy EE-3 czy idealny dla snajperów DLT-19X. Graczom oddano możliwość chwycenia za stery ogromnych maszyn kroczących (AT-ST, AT-AT), myśliwców (A-Wing, X-Wing, TIE), a nawet frachtowca Sokoła Millennium.

Gameplay i tryby gryBrak kampanii dla pojedynczego gracza nie wyklucza zabawy solo, która jednak skupia się na misjach szkoleniowych, przetrwaniu starć z falami wrogów czy bitwach bohaterów znanych z Gwiezdnych Wojen. Misje te rozgrywać można również w kooperacji. Najsilniej rozwiniętą stroną jest jednak klasyczny, sieciowy multiplayer, który oferuje różnorodne tryby przeznaczone od 8 do 40 graczy.

Wśród nich znalazły się:
  • Eskadra - bitwa pojazdów
  • Supremacja - klasyczna rozgrywka na największych planszach
  • Ładunek - przejmowanie skrzyń oparte na rozgrywce Capture the Flag
  • Pogoń za droidami - pojedynek 6 vs 6 skupiony na przejęciu i utrzymaniu trzech droidów
  • Atak AT-AT - największe bitwy z wykorzystaniem maszyn kroczących oraz myśliwców
  • Potyczka - deathmatch 10 vs 10
  • Strefa zrzutu - zabawa 8 vs 8 z koniecznością ratowania spadających kapsuł
  • Bohaterowie i złoczyńcy - rozgrywka z wykorzystaniem popularnych postaci
  • Łowy na bohatera - 7 graczy poluje na 1 sterującego jednym z protagonistów gry
  • Konwój - Rebelianci próbują obronić konwój przed siłami Imperium i dostać się do własnego okrętu


SilnikStar Wars Battlefront wykorzystuje trzecią odsłonę silnika Frostbite, stworzonego przez EA DICE. Działa on we współpracy z DirectX 11 i wcześniej zostały na nim oparte takie gry, jak Dragon Age: Inkwizycja, Need for Speed: Rivals, Plants vs. Zombies: Garden Warfare czy Battlefield Hardline. Engine chwalony jest przede wszystkim za swój realizm.
Opis gry napisał # Krzysztof „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 11 listopada 2016.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, kooperacja, rywalizacja, single player, split screen
2-40 graczy, kooperacja, rywalizacja, multiplayer
Gra

Star Wars: Battlefront

Wydania gry

już wydane
# 17 listopada 2015 PCPS4XO
# 19 listopada 2015 PCPS4XO