Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Rayne

Dhampir, zabójczyni wampirów, członkini Brimstone Society.

Informacje ogólneGłówna bohaterka serii gier akcji BloodRayne. Jest dhampirem, pół wampirem - pół człowiekiem. Jej matka została zgwałcona przez nazistowskiego wampira Kagana, który następnie wymordował całą jej rodzinę. Chciał w ten sposób uniemożliwić ludziom wykorzystanie słabości wampirów. Rayne urodziła się między 1915-16. Przez lata tułała się po Europie szukając zemsty i zabijając napotykane wampiry, aż wreszcie stała się agentką sekretnej organizacji Brimstone Society dążącej do zniszczenia wszystkich niebezpiecznych wynaturzeń. Przez większość czasu walczyła z Nazistami poszukującymi możliwości zdobycia piekielnych mocy przez Hitlera.

CharakterystykaJest kobietą o rudych włosach i bladej cerze. Ubiera się w skórzane stroje, na szyi nosi naszyjnik będący dowodem jej przynależności do Brimstone Society. Na jej przedramionach zamontowane są dwa bliźniacze ostrza, które wykorzystuje w walce. Rayne jest niezależną i bardzo inteligentną bohaterką. Cechuje ją tendencja do sarkazmu, upartość w dążeniu do celu, gdy wymaga tego sytuacja bez problemu radzi sobie z uwodzeniem. Jest pewna siebie, zawsze ufa swoim umiejętnościom.

Jako znakomita zabójczyni wampirzego pochodzenia jest znacznie szybsza, silniejsza i wytrzymalsza od większości napotkanych przeciwników. Aby przywracać sobie witalność żywi się ludzką krwią, potrafi też wpadać w szał zwiększający jej skuteczność w walce, a także zmieniać się w kruka czy zatruwać przeciwników by następnie przemienić ich w żywe bomby. W walce posługuje się nie tylko ostrzami, ale też wszelką bronią palną oraz pozwalającym na przyciąganiu ofiar harpunem.

Cechuje ją słabość do pełnoprawnych wampirów, choć oddziałują na nią w mniejszym stopniu. Wśród zagrożeń znajduje się światło słoneczne i woda. Rayne nie odczuwa jednak żadnego dyskomfortu z powodu przebywania w pobliżu świętych relikwii.

Ciekawostki • Postać Rayne wzorowana jest na Svetlanie Lupescu również będącej dhampirem. Pojawiła się ona w grze Nocturne. Miała być protagonistką w sequelu, lecz zamiast tego dała początek bohaterce BloodRayne.
 • Pseudonim bohaterki składa się ze słów blood oraz rayne, brzmiącego identycznie jak rain. W tłumaczeniu z języka angielskiego daje nam to pseudonim Deszcz Krwi.
 • Jako pierwsza bohaterka gier pojawiła się w Playboy Magazine w październiku 2004 roku jako część artykułu Gaming Grows Up (ang. Granie dorasta).
 • Pojawiła się w programie MTV Video Mods zmieniającym bohaterów w muzyków. Rayne zaśpiewała piosenkę Evanescence – Everybody's Fool.
 • Rayne pojawia się jako postać do odblokowania w grze Infected.
 • W BloodRayne 2 bohaterka zapytana o to czy napije się wina odpowiada: Nigdy nie piję wina. To nawiązanie do postaci Draculi z klasycznych filmów.
 • Głosu udzielała jej Laura Bailey (wersja angielska) i Romi Park (japońska). W BloodRayne Betrayal rolę tę przejęła Jessie Seely.
 • Słowo dhampir wywodzi się z języka albańskiego, gdzie pire oznacza pić, a dhembe czy dham - zęby.
Opis bohatera napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 05 marca 2015.
 • Płeć kobieta
 • Pseudonimy BloodRayne
 • Debiut BloodRayne
 • Data urodzenia 1915-16