Gamedile.pl

#

Don't Knock Twice

PCPS4XOSwitch
Opis gry
Don't Knock Twice to przygotowana z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4 gra akcji w klimacie horroru. Jej zaprojektowaniem zajęło się studio deweloperskie Wales Interactive. Całość nawiązuje również do filmu o tym samym tytule, wypuszczonego do kin dokładnie w dniu jej premiery, z Katee Sackhoff jako odtwórczynią głównej roli.

Gra wspiera gogle dla Wirtualnej Rzeczywistości.

Fabuła gryOpowiedziana w grze historia bazuje na miejskiej legendzie o zamieszkującej nawiedzony dom wiedźmie, której powstanie towarzyszyło stworzeniu wyliczanki „One knock to wake her from her bed, Twice to raise her from the dead” („Zapukaj raz, by obudzić ją, zapukaj dwa by obudzić ją z martwych”). Śledzimy więc losy kobiety, która desperacko szuka swojej zaginionej córeczki. Trop, na który wpadła doprowadził ją do mrocznego dworu, który skrywa w sobie pewną tajemnicę - być może ona pozwoli nam odnaleźć dziewczynkę.

Mechanika rozgrywkiW Don't Knock Twice akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Wyruszamy tutaj w podróż po rozległej rezydencji, nawiedzonej i przesyconej wszelkiego rodzaju niebezpieczeństwami. Głównym naszym zajęciem jest tutaj eksploracja - gra ma za zadanie budować napięcie. Często nagle przyjdzie nam stanąć przed przeciwnikiem, przy czym w większości przypadków będziemy wtedy musieli uciekać. Nie oznacza to jednak, że system walki tu nie istnieje, bo w pojedynkach możemy stosować znajdowane po drodze przedmioty. Te jednak dają nam dość ograniczone możliwości.

Warstwa technicznaDon't Knock Twice wspiera wszystkie główne gogle VR dostępne na rynku w dniu premiery, to jest HTC Vive, PlayStation VR oraz Oculus Rift. Nie wymaga ich jednak od nas, byśmy mogli cieszyć się pełnią oferowanych przez nie możliwości. Alternatywą jest również wykorzystania kontrolerów PlayStation Move (jednego lub dwóch jednocześnie).

Cała gra została zaprojektowana na bazie zaawansowanego silnika graficznego, dzięki któremu akcja została zaprezentowana w pełnym trójwymiarze. Dużą rolę pełni tutaj gra światłem, budująca atmosferę grozy - tę zresztą potęguje klimatyczna warstwa dźwiękowa.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 11 września 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Don't Knock Twice

  • Platformy: PCPS4XOSwitch
  • Gatunek: Gra akcji» FPP
  • Producenci:
  • Wydawcy:
  • Tematy Horror
  • Wsparcie dla: VR

Wydania gry

już wydane
# 05 września 2017 PCPS4XO
# 17 października 2017 Switch

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
PS4
XO