Gamedile.pl

#
Opis gry
Gears of War to gra akcji, powstała w utytułowanym studiu Epic Games (autorów gry Unreal Tournament III). Początkowo została ona wydana wyłącznie w wersji na konsolę Xbox 360, jednakże później autorzy zdecydowali się na jej PC-tową konwersję (do czego mogły się przyczynić wyniki sprzedaży konsolowej wersji - ponad 3,5 miliona sprzedanych sztuk w zaledwie kilka tygodni po wydaniu).

Gears of War przenosi nas do przyszłości, do niesamowicie rozwiniętego technologicznie świata. Wcielamy się tutaj w postać Marcusa Fenixa - wyposażonego w nowoczesny sprzęt mężczyzny, który staje naprzeciw hordom niebezpiecznych potworów (dzięki czemu gra zasługuje na tytuł survival horror). Nie posiada on żadnych nadprzyrodzonych zdolności - jest zwykłym, żyjącym w przyszłości człowiekiem o dobrej kondycji, jednak jego ciężkie opancerzenie sprawia, iż woli radzić sobie z wrogami na dystans (choć i w walce bezpośredniej potrafi sobie poradzić, wykorzystując swą dużą siłę fizyczną).

Gra oferuje nam niesamowity system kooperacji, w którym niemalże każdy element został dopracowany. Wszystkie z odwiedzanych przez nas poziomów są stworzone do grupowej rozgrywki (z przyjacielem bądź też komputerowym graczem).

Gears of War oferuje piękną, trójwymiarową oprawę graficzną, rodem z konsoli nowej generacji. Postaci w grze żyją własnym życiem, dzięki ich szczegółowo i realistycznie oddanym modelom. Także Sztuczna Inteligencja przeciwników oraz członków naszego zespołu potrafi wywrzeć niemałe wrażenie - jest ona bardzo dopracowana.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 08 stycznia 2007.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, kooperacja, single player
2-8 graczy, kooperacja, multiplayer
Najświeższe informacje
 • #

  Futbolista idzie do sądu z twórcami Gears of War

  12 stycznia 2017
  Do niecodziennego procesu może dość między Lenwoodem Hamiltonem a twórcami Gears of War. Były amerykański futbolista i wrester z Soul City Wrestling stwierdził, że Augustus Cole, bohater gier lepiej znany jako...
Gra

Gears of War

 • Platformy: PC360
 • Gatunek: Strzelanka
 • Producenci: Epic Games
 • Wydawcy: Microsoft Studios CDP
 • Tematy Science fiction
 • Wsparcie dla: Kompatybilność wsteczna
 • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
 • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 07 listopada 2006 360
# 17 listopada 2006 360
# 06 listopada 2007 PC
# 21 grudnia 2007 PC

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
360
PC