Vanquish - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Vanquish

PC360PS3
Opis gry
Vanquish to stworzona przez japońskie studio deweloperskie PlatinumGames dynamiczna trzecioosobowa strzelanka. W jej powstawaniu palce maczały prawdziwe legendy przemysłu, w tym Shinji Mikami (twórca serii Resident Evil) w roli scenarzysty oraz Atsushi Inaba, który zajął się jej produkcją.

Gra powstała na podwalinach słabo przyjętego God Hand, za którego powstanie jest odpowiedzialny również Mikami. Choć to pozyskało rzesze fanów, jego wyniki sprzedaży był kiepskie - mężczyzna uważał, że wszystko ze względu na zbyt dużą ilość swobody, jaką otrzymał przy tworzeniu gry. Postanowił stworzyć coś bardziej mainstreamowego, a Vanquish zostało przez niego ochrzczone mianem duchowego spadkobiercy P.N.03, innego reprezentanta gier o tematyce science fiction.

Tworzenie gry rozpoczęło się w 2007 roku, a skończyło trzy lata później. Całość debiutowała na konsolach siódmej generacji - PlayStation 3 i Xbox 360. Stało się to w październiku 2010 roku. W maju 2017 ujawniono plany związane z wydaniem całości na PC. Doszło do niego pod koniec tego samego miesiąca, kiedy to trafiła do cyfrowej dystrybucji.

Fabuła gryWarstwa fabularna produkcji przenosi nas w daleką przyszłość, kiedy populacja Ziemi doszła do bardzo niebezpiecznego poziomu - zarówno jeżeli chodzi o wykorzystanie zasobów naturalnych, jak i po prostu miejsca, w którym można żyć. Doprowadziło to do powstania SC-01 Providence - pierwszego lewitującego miasta z własnym, w pełni funkcjonalnym ekosystemem, który czerpał moc ze Słońca i zaczął dawać życie milionom osób.

W międzyczasie, w Rosji do władzy dochodzi Victor Zaitsev. Jego pierwsze działanie zakłada porwanie Providence i sprawienie, by zbierana przez nie energia została przekształcona w falę uderzeniową i skierowana na USA. Niszczy tym samym San Francisco, dając Amerykanom znak ostrzegawczy.

Stany Zjednoczone nie zamierzają bezczynnie patrzeć się na rozwój wypadków - razem z US Marines wysyłają więc swojego najlepszego agenta, Sama Gideona, by odzyskać stację i pojmać Victora. Dodatkowo Samowi zostaje zlecona tajna misja uratowania Dr. Francois Candide'a, który jest odpowiedzialny za powstanie Providence, jak również udzielenia mu pomocy w zlikwidowaniu urządzeń wywołujących falę uderzeniową.

Mechanika rozgrywkiAkcję w grze Vanquish obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby i samą jej mechanikę można porównać do tej zaprezentowanej w Gears of War 2. Jako że kierujemy tutaj postacią wyposażoną w specjalny kombinezon zwany Augmented Reaction Suit (ARS), jesteśmy w stanie korzystać z jego specjalnych możliwości. Wykorzystując jego moc możemy na przykład wystrzelić się do przodu z piorunującą szybkością, w tym samym czasie strzelając we wrogów. Pojawia się tutaj również możliwość spowolnienia czasu.

Główny bohater, Sam, dysponuje potężnym arsenałem broni, które możemy wykorzystywać w czasie zabawy. W jednym momencie możemy korzystać z trzech różnych „zabawek” (czyli mieć je przy sobie i móc je zmieniać) oraz dwóch rodzajów granatów. W bogatym arsenale znalazło się miejsce między innymi na klasyczną strzelbę, pistolet maszynowy, shotgun czy wyrzutnię dysków. Każdą z broni jesteśmy w stanie modyfikować i ulepszać, zwiększając jej statystyki, a nawet przydzielając dodatkowe atrybuty.

Bardzo ważnym elementem Vanqish jest system osłon, w którym jesteśmy w stanie wykorzystać każdy element otoczenia jako tarczę, chowając się za nim w płynny sposób (również w spowolnieniu). Środowisko można także bez problemu zniszczyć (mogą to zrobić również przeciwnicy).

Warstwa technicznaGra została wykonana w pełnym trójwymiarze i utrzymuje klimat science fiction. Nie mamy tu jednak do czynienia z mrokiem, a większość zwiedzanych przez nas lokacji znajduje się na otwartym i rozświetlonym terenie. Oprawa graficzna była w pewnym stopniu inspirowana serią seriali animowanych „Casshern”.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 11 maja 2017.
PlayStation 3
funkcja wibracji DualShock 3wykorzystuje żyroskop w kontrolerzefunkcje sieciowe • HD 720p • 2833 MB wymaganego miejsca na dysku

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
Wymagania sprzętowe wersji na PC

Minimalna konfiguracja

 • System operacyjny: Windows 7/8/8.1/10
 • Procesor: Intel Core i3 2,9 GHz lub odpowiednik AMD
 • Pamięć: 4 GB RAM
 • Karta graficzna: GeForce 460 lub Radeon 5670 (1 GB)
 • Miejsce na dysku: 20 GB

Zalecana konfiguracja

 • System operacyjny: Windows 7/8/8.1/10
 • Procesor: Intel Core i5 3,4 GHz lub odpowiednik AMD
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: GeForce 660 Ti lub Radeon R9 270 (2 GB)
 • Miejsce na dysku: 20 GB

Gry podobne do Vanquish

Gra

Vanquish

 • Platformy: PC360PS3
 • Gatunek: Gra akcji» Strzelanka
 • Producenci: PlatinumGames (główny)
 • Wydawcy: # SEGA# CDP
 • Tematy Science fiction
 • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
 • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 19 października 2010 360PS3
# 22 października 2010 360PS3
25 maja 2017 PC