Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Metro Exodus znika ze Steama, gra będzie sprzedawana w Epic Games Store

Valve jest smutne.
napisał Krzysiek Kałuziński, 28 stycznia 2019 o 19:42|
Firma Deep Silver dość niespodziewanie zdecydowała się na pewien czas podziękować Valve i nadchodzące Metro Exodus wydać wyłącznie na platformie Epic Games Store. To kolejna duża produkcja, która ekskluzywnie zostanie wydana tylko w sklepie twórców Fortnite'a, wcześniej zapowiedziano również The Division 2.Sytuacja z Metro Exodus jest jednak o tyle ciekawa, że do tej pory można było bezproblemowo składać zamówienia przedpremierowe poprzez Steam. Decyzja zapadła więc dość nagle. Użytkownicy platformy Valve, którzy opłacili tytuł, oczywiście otrzymają do niego dostęp w dnu premiery. Sama ekskluzywność dla Epic Games Store będzie jednak czasowa, Metro Exodus trafi ponownie na Steam w 2020 roku.

Oto jak usprawiedliwia swoją decyzję CEO Deep Silver Klemens Kundratitz:
Wdrożone przez Epic zasady podziału przychodów to przełomowa zmiana, która pozwoli wydawcom zainwestować więcej w nowe treści lub umożliwi obniżenie cen graczom. Dzięki połączeniu sił ze wspomnianą firmą, będziemy mogli przeznaczyć dodatkowe środki na rozwój serii Metro i dalszą współpracę z 4A Games.

Z kolei Valve komentuje sprawę nie kryjąc żalu:
Uważamy, że decyzja o usunięciu gry jest nieuczciwa dla klientów Steam, zwłaszcza po długim okresie przedsprzedażowym. Przepraszamy klientów Steam, którzy oczekiwali, że będą one dostępne w sprzedaży do 15 lutego, ale dopiero niedawno otrzymaliśmy informację o decyzji i mamy ograniczony czas na powiadomienie wszystkich.

Współpraca na linii Deep Silver i Epic Games rozszerzy się zresztą już wkrótce, bo na platformie zadebiutują również Metro 2033 oraz Metro: Last Light.